Primera Division: Real Madryt pocieszył się po przegranym superpucharze, Sevilla FC miała pożytek z debiutanta

Real Madryt wygrał z Getafe 2:0 w ostatnim niedzielnym spotkaniu Primera Division. Królewscy przełamali się po ostatniej porażce w superpucharze Europy z Atletico Madryt (2:4).

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Realu Madryt Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Królewscy mieli zmazać plamę po falstarcie w meczu o superpuchar Europy. Zawodnicy Realu Madryt od samego początku wzięli się do roboty i ruszyli na bramkę Davida Sorii. Większość ataków w pierwszej połowie toczyła się na lewej stronie boiska, gdzie dośrodkowaniami obsługiwał kolegów Marcelo. W 16. minucie Brazylijczyk dograł do Garetha Bale'a, a piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Chwilę później gospodarze już się nie pomylili. Walijczyk zaczął bramkową akcję centrą w pole karne. Niefortunnie interweniował Soria, który wybił wprost na głowę Daniego Carvajala. Hiszpan bez dłuższego zastanowienia i bez większych problemów celnie uderzył i otworzył wynik spotkania.

Getafe CF nie miało pomysłu na to, by na dłużej zagrozić przeciwnikom z Madrytu. Gościom brakło argumentów i zaczęli nieregulaminowo zatrzymywać Los Blancos. Do przerwy arbiter zdążył upomnieć żółtą kartką trzech zawodników z przedmieść stolicy Hiszpanii.

W drugiej połowie piłkarze Julena Lopeteguiego podtrzymali na boisku swoją dominację. W 51. minucie wynik podwyższył Bale, któremu dogrywał Marco Asensio. Hiszpan miał w niedzielę niesamowity ciąg na bramkę. Później kilka razy postraszył bramkarza strzałami z dystansu, ale nie udało mu się trafić do siatki. Z każdą minutą coraz większa frustracja dopadała rywali. W starciu z Realem w sumie aż siedmiu graczy Getafe obejrzało żółty kartonik.

We wcześniejszym spotkaniu mocno popisał się nowy napastnik Sevilli, Andre Silva. Portugalczyk wypożyczony z AC Milan ustrzelił hat-trick w debiutanckim spotkaniu przeciwko beniaminkowi Rayo Vallecano. Spotkanie zakończyło się wygraną ekipy z Andaluzji 4:1. W ostatnim meczu SD Eibar uległ nowicjuszowi w La Liga, SD Huesca, 1:2.

Primera Division, 1. kolejka:

Real Madryt - Getafe CF 2:0 (1:0)
1:0 - Dani Carvajal 20'
2:0 - Gareth Bale 51'

Real Madryt: Keylor Navas – Dani Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo – Dani Ceballos (71' Luka Modrić), Toni Kroos, Isco (58' Casemiro) – Gareth Bale (77' Lucas Vazquez), Karim Benzema, Marco Asensio.

Getafe CF: David Soria – Damian Suarez, Bruno Gonzalez, Dakonam Djene, Leandro Cabrera – Francisco Portillo (64' Ivan Alejo), Mauro Arambarri, Gaku Sibasaki, Nemanja Maksimović, Amath Ndiaye (58' Jaime Mata) – Jorge Molina (71. Angel Rodriguez).

Żółte kartki: Marcelo (Real) oraz Molina, Ndiaye, Djene, Mata, Arambarri, Cabrera i Bruno (Getafe)

1:4 - Adri Embarba (rzut karny) 85'

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Real Madryt zostanie mistrzem Hiszpanii?