El. LM: gol Tomasza Kędziory. Pierwsze trafienie Polaka w rozgrywkach UEFA

W pierwszym meczu IV rundy el. Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam bramkę dla Dynama Kijów zdobył Tomasz Kędziora. Gol Polaka dał Ukraińcom nadzieję na wywiezienie z Holandii korzystnego rezultatu, ale ostatecznie Dynamo uległo gospodarzom 1:3.

Maciej Kmita
Tomasz Kędziora w barwach Dynama Kijów Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora w barwach Dynama Kijów
Dynamo przegrywało w Amsterdamie już po dwóch minutach, kiedy Denysa Bojkę pokonał Donny van de Beek. Wicemistrz Ukrainy odpowiedział jednak błyskawicznie, bo już w 15. minucie. Tomasz Kędziora pospieszył ze skuteczną dobitką obronionego przez bramkarza Ajaksu strzału innego byłego gracza Lecha Poznań, Tamasa Kadara.

Wicemistrz Ukrainy nie cieszył się z remisu zbyt długo, bo w 35. minucie prowadzenie Ajaksowi przywrócił Hakim Ziyech, a tuż przed przerwą trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Dusan Tadić. Mimo to wyjazdowy gol strzelony przez Kędziorę w ostatecznym rozrachunku może być dla Dynama cenny.

To drugie trafienie reprezentanta Polski w barwach Dynama, ale pierwsze w tym sezonie i w ogóle jego pierwsze w europejskich pucharach. Jeśli wcześniej strzelał gole dla Lecha i Dynama, to tylko w rozgrywkach krajowych.

Ajax jest drugim rywalem Dynama w drodze do Ligi Mistrzów. W III rundzie eliminacji zespół Kędziory pokonał Slavię Praga (1:1, 2:0), a Polak w obu spotkaniach wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty.

Klub z Kijowa czeka na powrót do Ligi Mistrzów po dwuletniej przerwie. Po raz ostatni Dynamo wystąpiło w fazie grupowej Champions League w sezonie 2016/2017. Rok temu drzwi do elity zamknęli przed kijowianami Young Boys Berno.

Czy Dynamo Kijów awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?