Fortuna I liga: GKS 1962 Jastrzębie zaskoczył imiennika, ŁKS Łódź zaimponował startem

Na Górnym Śląsku doszło do pierwszych z trzech derbów w 7. kolejce Fortuna I ligi. GKS 1962 Jastrzębie dość niespodziewanie pokonał 1:0 GKS Katowice.

Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
Beniaminek z Jastrzębia Zdroju ma za sobą przeciętną rundę wiosenną, która nie przeszkodziła mu w wywalczeniu awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Sezon w nowym towarzystwie rozpoczął czterema meczami bez zwycięstwa, co było sygnałem alarmowym. Tydzień temu GKS 1962 Jastrzębie przełamał jednak niemoc, pokonał Odrę Opole i po jednym sukcesiku idzie za ciosem. Tym razem zwyciężył 1:0 w Katowicach. Jedynego gola strzelił w 21. minucie Krzysztof Gancarczyk po podaniu Kamila Adamka. Takie rozstrzygnięcie jest małym zaskoczeniem. W GKS-ie Katowice zadebiutował Jakub Wawrzyniak.

Drużyna z Jastrzębia jest na 8. lokacie w tabeli. Dwóch beniaminków jest za nią, a jeden ŁKS Łódź przed nią. Podopieczni Kazimierza Moskala zaimponowali startem w meczu z Wartą Poznań. Już po 11 minutach prowadzili 2:0 i utrzymali ten wynik do ostatniego gwizdka w Grodzisku Wielkopolskim. Do bramki Zielonych trafili Jan Sobociński oraz Artur Bogusz. Podopieczni Petra Nemca nie zareagowali i ponieśli drugą porażkę z rzędu.

Przynajmniej do niedzieli wiceliderem jest Podbeskidzie Bielsko-Biała. Współliderem klasyfikacji strzelców został jego napastnik Valerijs Sabala. To pozytywne wiadomości dla Górali. Gorsza jest taka, że wskutek remisu 1:1 z Bytovią Bytów zakończyła się ich krótka seria zwycięstw. Z kolei podopieczni Adriana Stawskiego zdobyli dotychczas na własnym stadionie dwa z możliwych dziewięciu punktów. Zdecydowanie lepsze wyniki osiągają w meczach na wyjeździe.

Dokończenie kolejki w niedzielę i w poniedziałek.