Nico Kovac wyjaśnia rotacje w składzie Bayernu Monachium

Mats Hummels i Arjen Robben zaczęli spotkanie z TSG Hoffenheim na ławce rezerwowych. Trener Bayernu Monachium daje do zrozumienia, że w tym sezonie będzie często stosował rotacje w składzie.

Mateusz Skwierawski
Niko Kovac PAP/EPA / RONALD WITTEK / Niko Kovac
Hummels całe spotkanie pierwszej kolejki Bundesligi przesiedział na ławce rezerwowych, natomiast Robben wszedł na boisko w końcówce pierwszej połowy za kontuzjowanego Kingsleya Comana. Holender strzelił gola na 3:1 w drugiej połowie.

Kovac sugeruje, żeby piłkarze przyzwyczajali się do częstych rotacji. Chorwat na obu wymienionych piłkarzy stawiał w poprzednich spotkaniach, ale nie oznacza to, że mogą być oni pewni miejsca w składzie w kolejnych meczach.

Hummels w spotkaniu o Superpuchar Niemiec z Eintrachtem Frankfurt grał przez 90 minut, a w pojedynku z SV Drochtersen w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec 53 minuty. Robben kolejno: 58 i 52 minuty.

- Mats i Arjen grali od początku w dwóch ostatnich meczach. Postanowiłem, że zmienię skład, dokonam rotacji. Będę kontynuował taką strategię w kolejnych tygodniach - przyznał szkoleniowiec Bayernu.

Mistrz Niemiec pokonał w piątek Hoffenheim 3:1 w pierwszej kolejce Bundesligi.

Czy kompletna dominacja Bayernu w Niemczech pomoże klubowi odnieść sukces na arenie międzynarodowej?