Primera Division: Real Madryt wysoko pokonał Girona FC

Real Madryt się nie zatrzymuje. Królewscy pokonali w drugiej kolejce Primera Division Girona FC 4:1. Gole strzelali Sergio Ramos, Gareth Bale i dwukrotnie Karim Benzema.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Realu Madryt Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Rok temu Girona, jeszcze jako beniaminek Primera Division, napsuła u siebie krwi rywalom z Madrytu i sensacyjnie wygrała 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli rewelacyjny Portu i Cristhian Stuani, który niedzielny mecz zaczął na ławce. W Katalonii wciąż pamiętają to zwycięstwo. Gospodarze bez respektu rzucili się na rywali od pierwszego gwizdka.

Real Madryt jak zaklęty próbował wejść w bramkę Bounou i uparcie rozgrywał ataki pozycyjne. Rzadko się udawało, a wszystko przez wysoki pressing rywali. Girona za to uderzała mocno i bardzo szybko. Po przejęciu piłki ruszała z kontratakami, głównie prawą stroną, gdzie popłoch siał Portu. 26-latek świetnie rozumiał się z napastnikiem Anthonym Lozano, ale to nie oni otworzyli wynik spotkania. W dobrym miejscu o dobrym czasie pojawił się Borja Garcia, który przejął wybicie Navasa i pewnie uderzył na bramkę z bliskiej odległości.

Królewscy nie wyciągnęli wniosków i dalej stawiali na wymiany piłek po ziemi. Jednak jeszcze przed przerwą wyrównali. Piłkę po dośrodkowaniu Garetha Bale'a przejął Marco Asensio, a Hiszpan został sfaulowany w polu karnym przez Marca Muniesę. Z jedenastu metrów nie pomylił się Sergio Ramos i mecz zaczął się od nowa.

Po przerwie szczęście kolejny raz uśmiechnęło się do gości. Marco Asensio może i nie porywał swoją grą, ale potrafił złapać na błędach swoich rywali. W drugiej połowie wywalczył kolejny rzut karny, który wykorzystał Karim Benzema. Można byłoby powiedzieć, że w niedzielę Los Blancos grali w rzuty karne. Obraz ten zmazał Gareth Bale, który jako pierwszy zdobył bramkę po rozegraniu piłki. Walijczyk zakończył kontratak po nieudanym dośrodkowaniu Portu.

Druga połowa w wykonaniu gości wyglądała dużo lepiej. Piłkarze Lopeteguiego wyszli na bezpieczne prowadzenie i coraz swobodniej czuli się w polu karnym Girony, która nie była tym samym zespołem, co przed przerwą. Strzelanie Los Blancos zakończył w 80. minucie Benzema, który ustrzelił dublet.

W równolegle rozgrywanym starciu Sevilla FC zremisowała bezbramkowo z Villarreal CF. Z kolei we wcześniejszym niedzielnym meczu Espanyol Barcelona pokonał Villarreal 2:0 po golach Estebana Granero i Borjy Iglesiasa.

Mecze Primera Division na żywo można oglądać również w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Cały sezon dostępny na kanałach Eleven Sports na platformie WP Pilot.