Primera Division: Barcelona wyszarpała skromną wygraną

FC Barcelona wygrała z Realem Valladolid 1:0 po bramce Ousmane Dembele. Blaugrana miała wiele szczęścia, bo rywale w ostatnich minutach byli bardzo bliscy wyrównania.

Maciej Siemiątkowski
Ousmane Dembele i Lionel Messi z FC Barcelona Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Ousmane Dembele i Lionel Messi z FC Barcelona
Tydzień temu FC Barcelona w niezbyt przekonującym stylu uporała się z Deportivo Alaves. Blaugrana nie odrobiła lekcji z pierwszej kolejki i w sobotę długo męczyła się z Realem Valladolid. Podopieczni Ernesto Valverde nie mieli pomysłu na to, by sprawnie wyjść na prowadzenie i szukali szczęścia w oparciu o rzuty rożne, których w pierwszej połowie nie brakowało. O ile w pierwszych minutach gospodarze potrafili odpowiadać szybkimi kontrami, to wraz z biegiem czasu coraz rzadziej ruszali na bramkę ter Stegena.

Wynik otworzył dopiero w drugiej połowie Ousmane Dembele. Akcję dobrym dograniem na prawą stronę zaczął Luis Suarez, który odnalazł Sergiego Roberto. Hiszpan wycofał piłkę do Francuza, a ten płaskim strzałem na dalszy słupek zaskoczył bramkarza. Trafienie uśpiło mistrzów Hiszpanii, którzy coraz rzadziej kwapili się do tego, by podwyższyć skromne prowadzenie.

Obudzili się za to gospodarze, którzy w ostatnich minutach rywalizacji doznali przypływu sił i uparcie wbiegali w pole karne Blaugrany. Udało się w doliczonym czasie gry, kiedy Fernando Calero dograł z lewej strony do zmiennika Keko, a ten mocnym uderzeniem głową trafił do siatki. Radość gospodarzy przerwał dopiero arbiter, który anulował bramkę z powodu spalonego. Zawodnikom FC Barcelona kolejny raz się upiekło.

We wcześniejszym spotkaniu, równie szczęśliwie, Atletico Madryt pokonało Rayo Vallecano 1:0. Piłkarze Diego Simeone czuli presję, bowiem już w pierwszej kolejce stracili punkty po remisie z Valencią. Wybawicielem Rojiblancos okazał się Antoine Griezmann, który zdobył gola na wagę wygranej po rozegraniu z rzutu rożnego.

Z kolei w pierwszym sobotnim meczu drugiej kolejki Deportivo Alaves bezbramkowo zremisowało z Realem Betis.

Mecze Primera Division na żywo można oglądać również w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Cały sezon dostępny na kanałach Eleven Sports na platformie WP Pilot.