Tabela Lotto Ekstraklasy: lider ma się dobrze

Rozpoczęła się 7. kolejka Lotto Ekstraklasy. W piątek rozegrano dwa spotkania. W pierwszym Górnik Zabrze zremisował 1:1 (0:0) z Pogonią Szczecin, a w drugim Lechia Gdańsk zmierzyła się z Koroną Kielce i ten mecz wygrała 2:0.

Artur Długosz
piłkarze Lechii Gdańsk Newspix / Grzegorz Radtke / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk
Pierwsza połowa w spotkaniu Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie gola dla Pogoni w 50. minucie strzelił Radosław Majewski, ale w 71. minucie do remisu doprowadził Igor Angulo. Więcej o tym meczu TUTAJ. Drużyna ze Szczecina w tym sezonie Lotto Ekstraklasy nie wygrała jeszcze spotkania ligowego.

W drugim meczu Lechia Gdańsk podejmowała Koronę Kielce. Lider Lotto Ekstraklasy odniósł zwycięstwo, a rywala pokonał 2:0. Oba gole dla gdańszczan strzelił Flavio Paixao. Więcej o tym spotkaniu TUTAJ. Lechia punktuje konsekwentnie, w tym sezonie ligowym nie przegrała jeszcze meczu.

W sobotę rozegrane zostaną trzy spotkania 7. kolejki Lotto Ekstraklasy: Arka Gdynia zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec (godzina 15:30), Śląsk Wrocław z Wisłą Kraków (godzina 18:00), a Lech Poznań z Piastem Gliwice (godzina 20:30).