Anglia: Paweł Olkowski show - piękny gol i asysta. Bramka Krystiana Bielika

Paweł Olkowski robi furorę w Anglii. W sobotę strzelił pierwszą bramkę w The Championship, a na dodatek dołożył asystę. Wszystko w zaledwie dwie minuty.

Bartosz Zimkowski
Paweł Olkowski Getty Images / Alex Grimm/Bongarts / Na zdjęciu: Paweł Olkowski
Bolton Wanderers przegrywał z Preston North End już 0:2, ale wówczas uaktywnił się Paweł Olkowski. Najpierw miał asystę przy golu (drugą w sezonie), a zaledwie dwie minuty później huknął jak z armaty z 15 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki rywali. To pierwszy gol prawego defensora w Wielkiej Brytanii.

Wynik 2:2, ustalony jeszcze przed przerwą, utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Bolton wywalczył punkt i zajmuje szóstą lokatę w The Championship. Uprawnia ona do gry w barażach o Premier League.

Gol strzelony w środku tygodnia przez Pawła Wszołka nie zapewnił mu występu w sobotę. Queens Park Rangers zremisowało (0:0) na wyjeździe z Birmingham City, a Polak cały mecz przesiedział wśród rezerwowych.

W Hull City, tak jak można było się tego spodziewać, nie było w meczowej kadrze Kamila Grosickiego. Tygrysy przegrały 1:2 i są na 21. miejscu.

Warto wspomnieć, że w League One swoją pierwszą bramkę zdobył Krystian Bielik. Polak strzelił zwycięskiego gola dla Charltonu Athletic w wyjazdowym starciu z Southend United. Do siatki rywali trafił w 87. minucie po uderzeniu głową. Bielik jest wypożyczony z Arsenalu.