Primera Division: grad goli na Camp Nou! Beniaminek przyjął wyrok

Wielkie strzelanie na Camp Nou! FC Barcelona szybko straciła gola, ale błyskawicznie odrobiła straty w drugiej połowie pokazała SD Huesca miejsce w szeregu. Skończyło się wyrokiem 8:2.

Dominik Polesiński
piłkarze FC Barcelona PAP/EPA / TONI ALBIR / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona

Tak odważnie grającego beniaminka na Camp Nou dawno nie było. SD Huesca miała być dla FC Barcelony popołudniową przekąską, a przez 45 minut stała faworytowi w gardle niczym nieznośna rybia ość.

Zaczęło się sensacyjnie. Już pierwsza akcja gości zupełnie zaskoczyła "Barcę". Jorge Miramon pobiegł prawym skrzydłem i dośrodkował do Longo. Po strzale głową kierunek lotu piłki zmienił jeszcze Cucho i Marc-Andre ter Stegen niewiele mógł zrobić.

Szybko stracony gol nie zachwiał Messim i spółką. Sprawy wziął w swoje nogi właśnie Argentyńczyk. Z łatwością wkręcał w ziemię rywali i raz za razem świetnie dogrywał. Do adresatów dochodziły nawet piłki, które nie miały prawa przedostać się przez gąszcz nóg defensywy rywali. Wyrównanie przyniosła jednak indywidualna akcja zakończona mocnym strzałem w długi róg. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W 24. minucie Barcelona objęła prowadzenie. Po rajdzie Jordi Alby i dograniu spod linii końcowej własnego bramkarza pokonał nerwowo interweniujący Jorge Pulido.

W drugiej połowie mecz z Huescą był już dla Barcelony wypadem na plac zabaw. Katalończycy cieszyli się grą i strzelali jak na zawołanie. Gdyby nie dobrze broniący Axel Werner beniaminek wyjechałby z dwucyfrowym bagażem goli. Goście nie byli w stanie nawiązać walki, być może wszystkie siły rzucili na szalę w pierwszej połowie.

Po przerwie do siatki trafiali Ousmane Dembele (uderzenie w długi róg), Ivan Rakitić (po strzale wolejem), Messi (w sytuacji sam na sam), Alba (po koronkowej akcji całej drużyny). Z dubletem kończył spotkanie Luis Suarez, który zdobył pierwsze dwa gole w tym sezonie.

"Barca" objęła prowadzenie w ligowej tabeli.

8:2 - Luis Suarez (k.) 90+3'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Samuel Umtiti (65' Clement Lenglet), Jordi Alba, Sergio Busquets (76' Arthur Melo), Ivan Rakitić (71' Arturo Vidal), Philippe Coutinho, Lionel Messi, Ousmane Dembele, Luis Suarez.

SD Huesca: Axel Werner - Jorge Miramon, Jorge Pulido, Xabier Etxeita, Luisinho, Alex Gallar (65' Ruben Semedo), Damian Musto, Gonzalo Melero, Moi Gomez, Samuele Longo (58' Serdar Gurler), Cucho (72' Ezequiel Avila).

Żółte kartki: Vidal (Barcelona) oraz Luisinho, Musto (Huesca).

2:2 - Dani Parejo (rzut karny) 52'

W 76' minucie drugą żółtą kartką został upomniany obrońca Levante, Coke.

Deportivo Alaves - Espanyol Barcelona 2:1 (0:1)
0:1 - Leo Baptistao (rzut karny) 42'
1:1 - Borja Baston 57'
2:1 - Ruben Sobrino 59'

Real Betis - Sevilla FC 1:0 (0:0)
1:0 - Sanchez Joaquin 80'

W 66' minucie drugą żółtą kartką został upomniany pomocnik Sevilli, Roque Mesa.

Mecze Primera Division na żywo można oglądać również w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Cały sezon dostępny na kanałach Eleven Sports na platformie WP Pilot. [urlz=https://pilot.wp.pl/oferta/33utm_source=sportowefakty_wp&utm_medium=link&utm_campaign=laliga]Kup pakiet ELEVEN SPORTS za 14,90 zł i oglądaj w WP Pilot!