Premier League: Watford sprawił sensację, Manchester United goni czołówkę

Watford FC rewelacją Premier League. Szerszenie odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując tym razem Tottenham Hotspur 2:1. Po pełną pulę sięgnął też Manchester United.

Szymon Mierzyński
piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Czerwone Diabły były pod sporą presją, bo miały za sobą dwie porażki z rzędu, lecz stanęły na wysokości zadania i starcie z Burnley FC rozstrzygnęły jeszcze w pierwszej połowie. Dublet ustrzelił Romelu Lukaku, który najpierw trafił głową po dośrodkowaniu Alexisa Sancheza, a potem podwyższył prowadzenie swojego zespołu po zablokowanym strzale Jessego Lingarda.

Po przerwie też było ciekawie, gdyż Joe Hart obronił rzut karny wykonywany przez Paula Pogbę, zaś tuż po tym zdarzeniu czerwoną kartkę (zaledwie dziesięć minut po wejściu na boisko) otrzymał Marcus Rashford. Reprezentant Anglii poniósł taką karę za uderzenie Phila Bardsleya.

Wynik się już nie zmienił i Manchester United raczej zgodnie z oczekiwaniami sięgnął po pełną pulę. Niespodziankę mieliśmy natomiast na Vicarage Road, gdzie rewelacyjnie spisujący się Watford odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu i ograł Tottenham Hotspur 2:1.

Koguty prowadziły po kuriozalnej bramce samobójczej Abdoulaye Doucoure (trafił do siatki brzuchem), ale come back Szerszeni był niesamowity. W ciągu zaledwie siedmiu minut perfekcyjnie główkowali najpierw Troy Deeney, a potem Craig Cathcart i po tych golach kibice gospodarzy mogli fetować zwycięstwo.

Watford wygrał po raz czwarty z rzędu i - podobnie jak Liverpool oraz Chelsea - może się pochwalić kompletem punktów po czterech kolejkach. To absolutna sensacja.

Burnley FC - Manchester United 0:2 (0:2)
0:1 - Romelu Lukaku 27'
0:2 - Romelu Lukaku 44'

W 69. minucie Paul Pogba (Manchester United) nie wykorzystał rzutu karnego (Joe Hart obronił).

Burnley FC: Joe Hart - Phil Bardsley, James Tarkowski, Ben Mee, Charlie Taylor, Ashley Westwood, Jack Cork, Aaron Lennon, Jeff Hendrick (58' Sam Vokes), Dwight McNeil (80' Ashley Barnes), Chris Wood (84' Matej Vydra).

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia, Chris Smalling, Victor Lindelof, Luke Shaw, Paul Pogba (90+2' Eric Bailly), Marouane Fellaini, Nemanja Matić, Jesse Lingard (76' Ander Herrera), Romelu Lukaku, Alexis Sanchez (61' Marcus Rashford).

Żółte kartki: Dwight McNeil, Phil Bardsley (Burnley FC) oraz Alexis Sanchez, Luke Shaw, Romelu Lukaku (Manchester United).

Czerwona kartka: Marcus Rashford /71' za uderzenie rywala/ (Manchester United).

Sędzia: Jonathan Moss.

Watford FC - Tottenham Hotspur 2:1 (0:0) 0:1 - Abdoulaye Doucoure (sam.) 53' 1:1 - Troy Deeney 69' 2:1 - Craig Cathcart 76'

Która drużyna zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli?