Liga Narodów: Irlandia rozbita przez Walię przed przylotem do Polski

Reprezentacja Walii wygrała 4:1 z Irlandczykami. Drużyna, której liderem jest Gareth Bale, zdobyła najwięcej goli w pierwszym dniu Ligi Narodów.

Aaron Ramsey (z lewej) i Jeff Hendrick (z prawej) Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Aaron Ramsey (z lewej) i Jeff Hendrick (z prawej)
Z olbrzymią energią rozpoczęli Walijczycy pojedynek z Irlandczykami, którzy będą drugimi przeciwnikami reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka. Już w 18. minucie Smoki prowadziły 2:0, a jednego z goli zdobył Gareth Bale. Gwiazdor Realu Madryt przebiegł blisko linii pola karnego, znalazł miejsce do uderzenia między biernymi przeciwnikami i huknął jak z armaty w okienko bramki Darrena Randolpha. W 37. minucie Aaron Ramsey wpadł z wysoką prędkością w pole karne Irlandii i uderzył po ziemi na 3:0. Asysta Bale'a przy czwartym golu była porównywalnie ładna jak jego strzał do siatki. Z podania lidera reprezentacji Walii skorzystał Connor Roberts. Przyjezdnych było stać na trafienie honorowe na 1:4. Shaun Williams wykorzystał fatalną stratę rozkojarzonego defensora.

Reprezentacja Czech przegrała 1:2 z Ukrainą. Podobnie jak w przypadku Walijczyków udał jej się start. W 5. minucie Patrik Schick zabawił się z dwoma przeciwnikami, po czym huknął pod poprzeczkę bramki Andrija Piatowa. To była popisowa szarża napastnika AS Roma. Podobać mogła się również akcja bramkowa Ukraińców przeprowadzona przez trzech zawodników w polu karnym przeciwnika i zakończona strzałem Jewhena Konoplianki na 1:1. Komplet punktów zapewnił naszym wschodnim sąsiadom w doliczonym czasie Ołeksandr Zinczenko.

Pierwsza połowa meczu Norwegii z Cyprem należała bezsprzecznie do Stefana Johansena. Dzięki dubletowi swojego skrzydłowego drużyna ze Skandynawii zwyciężyła 2:0. Również dwie bramki zdobył Bożydar Krajew w wygranym 2:1 spotkaniu Bułgarii ze Słowenią. W pokonanym zespole grał od 66. minuty Roman Bezjak, napastnik Jagiellonii Białystok.

Na zgrupowanie reprezentacji Gruzji nie poleciał Lasza Dwali. Obrońcę Pogoni Szczecin wyeliminowała kontuzja. Zamiast niego zagrali na środku defensywy Solomon Kwirkwelia oraz Guram Kaszia i nie pozwolili Kazachstanowi na zdobycie gola. W pierwszym, historycznym meczu Ligi Narodów podopieczni Vladimira Weissa zwyciężyli 2:0 dzięki bramkom zdobytym w przedostatnim kwadransie. Giorgi Merebaszwili operował przez 90 minut w centrum boiska.

Henrich Mchitarjan nie wykorzystał rzutu karnego, co nie przeszkodziło reprezentacji Armenii wygrać 2:1 z Liechtensteinem. Kilka minut po nieudanym uderzeniu znanego z Bundesligi oraz Premier League zawodnika Tigran Barsegjan zdobył decydującego gola dla Ormian. Drużyna Mchitarjana jest w swojej grupie wiceliderem za Macedonią, dla której gola w wygranym 2:0 spotkaniu z Gibraltarem strzelił Ivan Trickovski, były skrzydłowy Legii Warszawa. Przy drugiej bramce Trickovski asystował.