Wysoka wygrana Lecha Poznań w utajnionym sparingu

W sparingu rozegranym w Grodzisku Wlkp. Lech Poznań wygrał z Odrą Opole 4:1. Meczu nie mogli obejrzeć kibice, ani przedstawiciele mediów.

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań Getty Images / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Trener Kolejorza Ivan Djurdjević podjął w czwartek decyzję o zamknięciu stadionu Dyskobolii dla wszelkich osób postronnych, dlatego nie znamy nawet minut, w których padały gole, ani dokładnych składów obu ekip.

Do przerwy lechici prowadzili 1:0, a ostatecznie triumfowali wysoko, bo aż 4:1 po bramkach Łukasza Trałki, Joao Amarala, Darko Jevticia i Tomasza Cywki. Dla I-ligowca trafił natomiast Ivan Martin.

Dla zespołu ze stolicy Wielkopolski spotkanie to było przetarciem przed klasykiem Lotto Ekstraklasy z Legią Warszawa. Tę potyczkę zaplanowano na niedzielę 16 września o godz. 18.00 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej.

Lech Poznań - Odra Opole 4:1 (1:0)

Lech Poznań (wszyscy uczestnicy meczu): Matus Putnocky, Karol Szymański, Rafał Janicki, Vernon De Marco, Thomas Rogne, Dimitris Goutas, Maciej Orłowski, Tomasz Cywka, Marcin Wasielewski, Łukasz Trałka, Joao Amaral, Pedro Tiba, Christian Gytkjaer, Darko Jevtić, Łukasz Norkowski, Eryk Kryg, Mihai Radut.

Odra Opole: Tobiasz Weinzettel - Rafał Brusiło, Mateusz Bodzioch, Paweł Baranowski, Łukasz Winiarczyk, Mateusz Czyżycki, Sebastian Bonecki, Krzysztof Janus, Rafał Niziołek, Mariusz Rybicki, Szymon Skrzypczak; grali także: Michał Szromnik, Marcin Wodecki, Ivan Martin, Patryk Janasik, Tomas Mikinić, Aleksander Kowalski, Jakub Habusta.