Liga Narodów: Rosja nie straciła skuteczności z mundialu

Uczestnicy niedawnych mistrzostw świata Rosjanie i Serbowie wygrali swoje mecze w drugim dniu Ligi Narodów. Drużyna Stanisława Czerczesowa pokonała 2:1 Turcję.

Aleksandr Jerochin (z lewej), Hakan Calhanoglu (w środku) i Mario Fernandes (z prawej) Newspix / Hakan Burak Altunoz / Na zdjęciu: Aleksandr Jerochin (z lewej), Hakan Calhanoglu (w środku) i Mario Fernandes (z prawej)
Po awansie do ćwierćfinału Mundialu 2018 oczekiwania wobec reprezentantów Rosji są większe niż przed turniejem. Kibice w największym kraju świata wiedzą już, że prowadzona przez Stanisława Czerczesowa drużyna potrafi grać skutecznie. Na potwierdzenie już w 13. minucie meczu z Turcją wyszła na prowadzenie. Denis Czeryszew podsumował akcję Rosjan uderzeniem z powietrza na 1:0.

Drużyna znad Bosforu musiała zorganizować się do ataku, ale także ma kim postraszyć w ofensywie. Ze plecami Cenka Tosuna byli ustawieni Hakan Calhanoglu oraz Cengiz Under. Żaden z nich nie zdobył gola na 1:1. Zrobił to środkowy obrońca Serdar Aziz po zbyt krótko wybitym dośrodkowaniu. Rosja odzyskała prowadzenie w 49. minucie wskutek uderzenia Artioma Dziuby i tym razem przewagi nie wypuściła.

W dywizji C nieźle zapowiadało się spotkanie Rumunii z Czarnogórą. Drużyny rywalizowały ze sobą w "polskiej grupie" w eliminacjach mistrzostw świata. W Cluj padł remis 1:1, a w Podgoricy gospodarze wygrali 1:0. Tym razem do spotkania doszło w Ploiesti i zawodnicy nie zaspokoili apetytu kibiców. Stanęło na bezbramkowym remisie. Rumunom nie pomogło w zdobyciu gola wykluczenie Stefana Mugosy z powodu dwóch żółtych kartek.

Serbowie wybrali się na Litwę, gdzie czekała na nich drużyna naszpikowana piłkarzami znanymi z Lotto Ekstraklasy. Edgaras Jankauskas desygnował do gry w podstawowym składzie Arvydasa Novikovasa, pomocnika Jagiellonii Białystok. Serbia zdobyła prowadzenie 1:0 z rzutu karnego, którego egzekutorem był Dusan Tadić. Po przerwie ten sam piłkarz ponownie zdecydował się na wykonanie jedenastki i zepsuł sobie humor, ponieważ jego strzał zatrzymał golkiper.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Azerbejdżanu z Kosowem. Piłkarze obu reprezentacji mieli kompletnie rozregulowane celowniki. Gospodarze oddali dwa celne strzały, a ich przeciwnicy z Bałkanów zero. Grę starali się prowadzić Azerowie, ale efekt był mizerny. W tej grupie prowadził reprezentacja Wysp Owczych dzięki zwycięstwu 3:1 w wyspiarskim pojedynku z Maltą.

Dywizja B:

Turcja - Rosja 1:2 (1:1) 0:1 - Denis Czeryszew 13' 1:1 - Serdar Aziz 41' 1:2 - Artiom Dziuba 49'

Azerbejdżan - Kosowo 0:0

Wyspy Owcze - Malta 3:1 (2:1) 1:0 - Joan Edmundsson 31' 2:0 - Kristian Joensen 38' 2:1 - Michael Mifsud 42' 3:1 - Hallur Hansson 52'