U-19: szalony mecz Polaków ze Szkocją. Zwycięski gol w ostatniej akcji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dino Panato / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-19
Getty Images / Dino Panato / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-19

Polscy piłkarze prowadzili już 3:1 w meczu towarzyskim ze Szkocją. W samej końcówce zrobiło się jednak 3:3, ale zwycięskiego gola strzelił Sebastian Walukiewicz.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski U-19 rozegrała towarzyski dwumecz ze Szkocją. W pierwszym spotkaniu to rywale byli lepsi. Biało-Czerwoni prowadzili 1:0, by potem w jedenaście minut stracić trzy gole i przegrali 1:3.

W rewanżu znowu to nasi piłkarze jako pierwsi strzelili gola. Michał Skóraś w 35. minucie trafił z rzutu wolnego. Rywale po przerwie wyrównali, co zmotywowało naszych kadrowiczów. Adrian Bednarczyk wykorzystał rzut karny, a potem do bramki trafił Marcin Grabowski i było 3:1.

Wszystko wskazywało na spokojne zwycięstwo. Szkoci jednak nie dali za wygraną. W ostatnich dziesięciu minutach dwukrotnie pokonali polskiego bramkarza. Zrobiło się 3:3, fani na stadionie w Brzegu czuli rozczarowanie, ale chwilę później mieli powody do świętowania.

Polacy postawili wszystko na jedną kartę, co się opłaciło. W ostatniej akcji Sebastian Walukiewicz strzelił na 4:3 i wynik już się nie zmienił.

Polska U-19 - Szkocja U-19 4:3 (1:0) 1:0 - Michał Skóraś 35' 1:1 - Ewan Henderson 50' 2:1 - Adrian Bednarczyk 69' (karny) 3:1 - Marcin Grabowski 76' 3:2 - Jack Aitchison 80' 3:3 - Glenn Middleton 90' 4:3 - Sebastian Walukiewicz 90'