Turniej Ośmiu Narodów: druga porażka Polaków

W drugim meczu Turnieju Ośmiu Narodów reprezentacja Polski do lat 20 doznała drugiej porażce. Po przegranej 0:3 z Włochami, Biało-Czerwoni ulegli na wyjeździe Szwajcarii 0:1.

Michał Piegza
David Kopacz Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: David Kopacz
W czwartek reprezentacja Polski do lat 20 przegrała w Łodzi z Włochami 0:3 Naszym reprezentantom nie wyszedł także drugi mecz w Turnieju Ośmiu Narodów. Podopieczni Jacka Magiery ulegli na wyjeździe Szwajcarom.

Mecz mógł się świetnie ułożyć dla naszych reprezentantów. W 11. minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Bartosz Slisz, ale jego uderzenie głową z kilku metrów padło łupem bramkarza Helwetów.

Przez większą część 1. połowy przeważali gospodarze. Radosław Majecki kilka razy był w opałach. M.in. w 22. minucie bramkarz Legii Warszawa uratował zespół broniąc groźne uderzenie Andi Zaqiriego.

Polacy niemal do końca premierowej odsłony byli skupieni na obronie remisu. Jednak chwilę przed przerwą sami mogli zadać rywalom bolesny cios. Po raz kolejny głową uderzał Slisz, ale minimalnie chybił.

Po zmianie stron Szwajcarzy dość szybko objęli prowadzenie. W 53. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Zaqiri z kilku metrów wbił piłkę do bramki, obok nie mogącego już nic zrobić Majeckiego.

Dopiero strata gola ożywiła Biało-Czerwonych, którzy zaatakowali. Polacy oddali kilka uderzeń na bramkę Szwajcarów, ale strzały nie sprawiały większego problemu bramkarzowi miejscowych.

Szwajcarzy nastawili się na kontrowanie naszej drużyny i na pięć minut przed końcem mogli podwyższyć prowadzenie. Polaków uratował Majecki, którzy odważnym wyjściem powstrzymał szarżującego rywala.

Szwajcaria U-20 - Polska U-20 1:0 (0:0)
1:0 - Zaqiri 53'

Szwajcaria: Anthony Racioppi - Cedric Gasser, Jan Bamert (83' Yves Kaiser), Cedric Zesiger, Bastien Conus - Magnus Breitenmoser (71' Filip Ugrinic), Dominik Schmid (71' Mats Hammerich), Eris Abedini, Andi Zeqiri (71' Lavdrim Rexhepi), Mersim Asllani (89' Nikola Sukacev) - Aimery Pinga (83' Leo Seydoux).

Polska: Radosław Majecki - Paweł Olszewski (82' Adrian Gryszkiewicz), Serafin Szota, Adam Chrzanowski (64' Jan Sobociński), Tymoteusz Puchacz - Marco Drawz (46' Jakub Bednarczyk), Damian Pawłowski (74' Jakub Moder), Bartosz Slisz, Adrian Łyszczarz (82' Sebastian Strózik), David Kopacz - Dominik Steczyk (63' Michał Góral).

Żółte kartki: Gasser, Bamert, Abedini (Szwajcaria) oraz  Kopacz, Bednarczyk (Polska).

W trzecim meczu Turnieju Ośmiu Narodów Polska zdobędzie pierwsze punkty?