Poważna kontuzja Corentina Tolisso. Wypada na wiele miesięcy

Fatalnie dla Corentina Tolisso zakończył się sobotni mecz w Monachium. Francuz w pierwszej połowie spotkania doznał poważnej kontuzji i teraz czeka go wiele miesięcy przerwy od sportu.

Dawid Borek
Dawid Borek
Corentin Tolisso Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Corentin Tolisso
Francuski pomocnik wybornie rozpoczął starcie Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen  (3:1), w 10. minucie strzelając bramkę po dwójkowej akcji z Robertem Lewandowskim. Na boisku przebywał jeszcze tylko nieco ponad pół godziny, po czym zmienił go James Rodriguez. Powodem była kontuzja Corentin Tolisso.

W pewnym momencie Francuz chwycił się za kolano i upadł na murawę. Piłkarzem Bawarczyków zajął się sztab medyczny, który po kilku minutach zniósł go z boiska. Tolisso nie ukrywał ogromnego bólu.

Po badaniach w szpitalu czekały na niego fatalne wieści. Diagnoza okazała się brutalna: zerwane więzadło krzyżowe w kolanie. To oznacza, że Tolisso czeka teraz wiele miesięcy rehabilitacji, nim francuski pomocnik dostanie zielone światło na powrót do sportu.

Dla Bayernu to niejedyna zła informacja. Na kilka tygodni wypada też Rafinha, który w 82. minucie sobotniego meczu doznał uszkodzenia więzadła stawu skokowego.

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie! Już od 24 sierpnia liga niemiecka dostępna na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot.

Czy Bayern w tym sezonie wywalczy mistrzostwo Niemiec?