Bundesliga: Bayern Monachium szybko odrobił straty, niewidoczny Lewandowski

Bayern Monachium po pięciu minutach przegrywał z Bayerem Leverkusen, ale kwadrans później już prowadził. Mecz zakończył się triumfem mistrzów Niemiec 3:1. Niewidoczny był Robert Lewandowski.
Łukasz Witczyk
PAP/EPA / MARC MUELLER / Na zdjęciu: Arjen Robben (z lewej)

Bayer Leverkusen to największe rozczarowanie początku sezonu. Aptekarze w dwóch dotychczasowych spotkaniach Bundesligi nie zdobyli nawet punktu, a w starciu z Bayernem Monachium również nie byli faworytami. To jednak oni świetnie rozpoczęli mecz. W 2. minucie piłkę ręką w polu karnym zagrał Thiago Alcantara i sędzia podyktował jedenastkę. Monachijczycy protestowali, ale po analizie systemu VAR nie było żadnych wątpliwości i arbiter nie zmienił swojej decyzji.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kevin Volland, który uderzył w lewy róg. Tam rzucił się Manuel Neuer i obronił strzał rywala, a następnie odbił piłkę po dobitce. Wtedy arbiter nakazał powtórzyć rzut karny, gdyż został on wykonany... bez gwizdka. Przy drugim podejściu jedenastkę wykonywał Wendell i on pewnym strzałem pokonał bramkarza reprezentacji Niemiec.

Bayern zmuszony był do odrabiania strat i błyskawicznie doprowadził do remisu. Po dwójkowej akcji Roberta Lewandowskiego i Corentina Tolisso, gola zdobył ten drugi. Francuz chciał w polu karnym dograć do Polaka, ale piłkę odbił Jonathan Tah. Uczynił to na tyle niefortunnie, że ta znów trafiła do Tolisso, który pewnym strzałem pokonał golkipera Bayeru.
W 19. minucie Tah popełnił kolejny błąd. Tym razem po dograniu Joshuy Kimmicha na tyle fatalnie wybił piłkę, że wyłożył ją Arjenowi Robbenowi, a ten uderzył nie do obrony. Po intensywnych 20 minutach później nie działo się praktycznie nic. Godne odnotowania są jedyne zejścia z urazami Larsa Bendera i Corentina Tolisso.

W drugiej połowie również niewiele działo się na boisku. Bayer był zepchnięty do defensywy i nie potrafił stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką Neuera. Najlepszym podsumowaniem ich fatalnej gry była postawa Karima Bellarabiego. Wszedł on na boisko w 73. minucie i miał ożywić grę w ofensywie. Jednak po bandyckim faulu na Rafinhi w 80. minucie został ukarany czerwoną kartką.

Bawarczycy nie podkręcali tempa, ale i tak zdobyli gola. Atakowali niemal przez całe 45 minut, ale nie przełożyło się to na groźne sytuacje. Taką stworzyli tylko w 89. minucie, gdy po kontrze Thiago Alcantara dograł do Jamesa Rodrigueza, a ten strzałem głową pokonał Hradecky'ego. Niewidoczny był Lewandowski, który był dobrze pilnowany przez obrońców rywali, a do tego nie otrzymywał zbyt wielu podań od swoich klubowych kolegów.

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 3:1 (2:1)
0:1 - Wendell (k.) 5'
1:1 - Corentin Tolisso 10'
2:1 - Arjen Robben 19'
3:1 - James Rodriguez 89'

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Niklas Suele, Rafinha (82' David Alaba) - Thiago Alcantara, Corentin Tolisso (42' James Rodriguez) - Arjen Robben, Thomas Mueller, Serge Gnabry (59' Javi Martinez) - Robert Lewandowski.
Bayer Leverkusen: Lukas Hradecky - Lars Bender (27' Julian Brandt), Tin Jedvaj, Jonathan Tah, Aleksandar Dragović, Wendell - Kai Harvetz, Sven Bender, Dominik Kohr - Kevin Volland (73' Karim Bellarabi), Leon Bailey (83' Paulinho).

Żółte kartki: Wendell (Bayer Leverkusen).

Czerwona kartka: Karim Bellarabi /80' - za brutalny faul/ (Bayer Leverkusen).
Pozostałe wyniki:

1.FSV Mainz - FC Augsburg 2:1 (0:0)
0:1 - Ji Dong Won 82'
1:1 - Anthony Ujah 87'
2:1 - Alexandru Maxim 90+3'

Fortuna Duesseldorf - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (1:0)

2:2 - Admir Mehmedi 90+3'

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Bayern Monachium zostanie mistrzem Niemiec?