Sampdoria rozgromiła Frosinone. Karol Linetty najlepszy z Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Paolo Rattini / Karol Linetty w barwach Sampdorii Genua
Getty Images / Paolo Rattini / Karol Linetty w barwach Sampdorii Genua

W meczu Serie A Sampdoria Genua rozgromiła Frosinone Calcio 5:0. Gola dla zwycięskiego zespołu zdobył Dawid Kownacki, ale zdaniem włoskich mediów, najlepszym z Polaków był Karol Linetty.

Polski pomocnik od serwisu calciomercato.com otrzymał notę 7,5 (w dziesięciostopniowej skali: 1 - poniżej krytyki, 10 - klasa światowa). "Zawsze skoncentrowany na pomocy. Współpracował z Baretto i Ekdalem" - ocenili dziennikarze tego portalu. Od "Tutto Mercato" i sportmediaset.com Karol Linetty dostał 6,5.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Dawid Kownacki. Polski napastnik w 83. minucie zdobył gola z rzutu karnego. Noty Kownackiego wahają się na poziomie 6 - 6,5. Włoskie media doceniły w zasadzie tylko wykorzystanie przez niego jedenastki.

Z kolei "szóstki" otrzymał Bartosz Bereszyński. Polski obrońca był odpowiedzialny za upilnowanie Cristiana Molinaro, który sprawiał mu problemy. Był pewny w defensywie i angażował się w akcje ofensywne.

Na środku obrony Frosinone Calcio zagrał Bartosz Salamon. Włoskie media uważają, że był on najlepszym defensorem zespołu. Najniższa jego nota to 4,5, a najwyższa to "szóstka". "Nie był to dla niego zbyt dobry dzień. Popełnił sporo błędów" - ocenił serwis sportmediaset.com.

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot.

Oceny Polaków za mecz Frosinone Calcio - Sampdoria Genua:

Imię i nazwisko Tutto Mercato Calcio Mercato Sportmediaset
Karol Linetty6,57,56,5
Dawid Kownacki6,566,5
Bartosz Bereszyński666
Bartosz Salamon5,564,5

Czy Sampdoria Genua zajmie na koniec sezonu miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach?