Tabela Lotto Ekstraklasy: Górnik utrzymał przewagę nad Zagłębiem. Status quo w na dole

W ostatnim meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec prowadziło przez większość czasu z Górnikiem Zabrze, jednak wyrównał Igor Angulo. Górnik dzięki remisowi 1:1, utrzymał dwa punkty przewagi nad beniaminkiem.

Michał Gałęzewski
Konrad Wrzesiński i Michał Koj Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Konrad Wrzesiński i Michał Koj
Drużyny z górnej części tabeli swoje mecze rozgrywały od piątku do niedzieli. 8. kolejka przyniosła nam nowego lidera. Wisła Kraków, po pokonaniu 5:2 Lechii, zrównała się z gdańszczanami punktami i awansowała na 1. miejsce w tabeli. W pierwszej czwórce jest jednak niezwykle ciasno, gdyż czwarty Piast ma tylko punkt straty do Białej Gwiazdy.

W Sosnowcu rywalizowały ekipy z Sosnowca i z Zabrza, których celem było oddalenie się od strefy spadkowej. Dzięki bramce strzelonej przez Vamarę Sanogo w 17. minucie, zespół z Zagłębia Dąbrowskiego prowadził 1:0 i przez chwilę awansował nawet na 10. miejsce w tabeli. Marcin Brosz ma w swojej talii asa, jakim jest Igor Angulo. Hiszpan wyrównał w 85. minucie i zabrzanie utrzymali dwa punkty różnicy nad sosnowiczanami.