Liga Mistrzów. Wojciech Szczęsny skomentował mecz z Valencią

Juventus od wyjazdowej wygranej z Valencią (2:0) rozpoczął nowy sezon Ligi Mistrzów. W bramce mistrza Włoch stanął Wojciech Szczęsny, który na koniec meczu obronił rzut karny.

Szymon Łożyński
Wojciech Szczęsny Getty Images / Manuel Queimadelos Alonso / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

- Wielkie zwycięstwo dla zespołu i czyste konto z dala od domu. Oby tak dalej - napisał na swoim profilu na Instagramie Wojciech Szczęsny.

Kibice Juventusu chętnie komentowali wpis reprezentanta Polski. Pojawiło się wiele gratulacji dla 28-latka, głównie za obroniony rzut karny w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Szczęsny wyczuł intencję Daniego Parejo i w w świetnym stylu powstrzymał jego strzał.

Wcześniej Polak nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Juventus Turyn, mimo gry na wyjeździe i to w dodatku w osłabieniu (w 29. minucie kontrowersyjna czerwona kartka dla Cristiano Ronaldo), kontrolował przebieg meczu. Ostatecznie mistrzowie Włoch wygrali 2:0.

Czy Juventus Turyn wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2018/2019?