Krakowscy dziennikarze bojkotują Marzenę Sarapatę

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marzena Sarapata
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marzena Sarapata

Kilkunastu krakowskich dziennikarzy zapowiedziało, że nie ma zamiaru pojawić się na najbliższej edycji cyklicznej imprezy "Wiślacki Tweet Up", czyli nieformalnego spotkania zarządu z mediami.

To ciąg dalszy afery wywołanej przez publikację materiału Szymona Jadczaka w "Superwizjerze TVN'. Dziennikarz wykazał związki między klubem a światem przestępczym. Krakowscy dziennikarze bezskutecznie próbowali dobijać się do gabinetu pani prezes Wisły Kraków, Marzeny Sarapaty z prośbą o komentarz.

Dlatego napisali list otwarty, w którym poinformowali, że rezygnują z udziału w cyklicznej imprezie "Wiślacki Tweet Up". Oto treść listu:

"W związku z postępowaniem Pani Prezes Wisły Kraków Marzeny Sarapaty, składamy protest. Od soboty, gdy Superwizjer" opublikował zarzuty powiązań klubu ze światem przestępczym, Prezes Sarapata pozostaje dla mediów nieosiągalna, jakby nie zauważała problemu i liczyła, że temat wkrótce ucichnie. W ramach protestu odmawiamy udziału w #WiślackiTweetup, a także w kolejnych spotkaniach, dopóki sytuacja nie zostanie wyjaśniona.

Nie wyobrażamy sobie wzięcia udziału w nieformalnym spotkaniu z Prezes Sarapatą w sytuacji, w której zarząd nie wykazuje dobrej woli, by odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące klubu. Oczekujemy szczerych odpowiedzi na nasze pytania i poprawy polityki informacyjnej klubu".

Pod listem podpisało się kilkunastu dziennikarzy, w tym nasz krakowski korespondent Maciej Kmita. Oto pełna lista dziennikarzy: Michał Białoński (Interia.pl), Przemysław Franczak (Dziennik Polski/Gazeta Krakowska), Damian Gołąb (Gazeta Wyborcza), Piotr Jawor (Interia.pl) Kamil Kania (Weszło FM) Bartosz Karcz (Dziennik Polski/ Gazeta Krakowska), Krzysztof Kawa (Dziennik Polski/Gazeta Krakowska), Maciej Kmita (WP SportoweFakty), Michał Knura (LoveKraków.pl) Jarosław Kowal (Gazeta Wyborcza), Justyna Krupa (Dziennik Polski/Gazeta Krakowska), Mateusz Miga (Dziennik Sport), Krzysztof Mrówka (Interia.pl), Jakub Niziński (Radio Kraków), Bogdan Przybyło (freelancer), Łukasz Szpyrka (Interia.pl), Michał Trela (Przegląd Sportowy), Piotr Tymczak (Dziennik Polski/Gazeta Krakowska), Grzegorz Wojtowicz (Polska Agencja Prasowa)

ZOBACZ WIDEO Stępiński pogromcą włoskich gigantów! Polak uratował Chievo w starciu z Romą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (13)
avatar
Piotr Cieślak
20.09.2018
Zgłoś do moderacji
3
3
Odpowiedz
A,co pan Zero ma do powiedzenia ? gdzie jest z nadania,dyżurny, resortowy klęcznik? 
avatar
Mateusz Pobutkiewicz
20.09.2018
Zgłoś do moderacji
1
7
Odpowiedz
To co się dzieję w Wiśle to nie jest na przełomie wydarzenia z ostatniego miesiąca tylko 2 lat dziwne, że teraz jak Wisła dobrze gra to rozdmuchali aferę. Wątpię, że to jest przypadek ktoś chce Czytaj całość
grolo
20.09.2018
Zgłoś do moderacji
6
0
Odpowiedz
Bo ludzie , którzy chcą być wiarygodni nie chodzą na imprezy do gangsterów. Proste. 
Mo39
20.09.2018
Zgłoś do moderacji
3
15
Odpowiedz
Drużyna zaczyna dobrze grać , to trzeba ją rozwalić od środka. Rzadko spotykana mentalność - Gratuluje ! To co napisał ten pisarek z Warszawy jest rzeczą powszechnie znana. Jak Wisła była słab Czytaj całość