Anglia: porażki drużyn Kamila Grosickiego i Mateusza Klicha

Kamil Grosicki i Mateusz Klich przegrali swoje mecze w The Championship. Paweł Olkowski mógł się cieszyć z remisu, a Bartosza Białkowskiego zabrakło w składzie Ipswich Town.

Bartosz Zimkowski
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Leeds United nadal jest liderem The Championship, ale o sobotniej porażce z Birmingham City (1:2) chciałoby jak najszybciej zapomnieć. Blues mieli bowiem w dorobku zaledwie sześć punktów i okupowali miejsce w dolnych rejonach tabeli. Mimo to zdołali wygrać na wyjeździe z Pawiami 2:1. Mateusz Klich na boisku przebywał do 64. minuty i opuścił je, gdy jego zespół przegrywał 0:2.

Dobrego humoru nie będzie miał również Kamil Grosicki. Reprezentant Polski zaliczył drugi występ w The Championship (wcześniej zagrał przez kwadrans). Przy stanie 1:0 dla Reading pojawił się na boisku w barwach Hull City w 63. minucie. Ale Tygrysy nie były w stanie odwrócić losów meczu i straciły jeszcze dwie bramki. Hull zajmuje dopiero 21. miejsce w tabeli The Championship.

Kolejne 90 minut dla Boltonu Wanderers rozegrał Paweł Olkowski. Kłusaki bezbramkowo zremisowały na wyjeździe z Ipswich Town i mogą być zadowolone z takiego wyniku, ponieważ od 34. minuty grały w osłabieniu po czerwonej kartce dla Marca Wilsona. Czwarty z rzędu mecz na ławce Ipswich spędził Bartosz Białkowski. Bolton w tabeli jest 14., a Ipswich przedostatnie.