"Może spać spokojnie". Lewandowski z pochwałami, ale bez zachwytów

Niemieckie media chwalą Roberta Lewandowskiego po występie w meczu Schalke 04 Gelsenkirchen - Bayern Monachium (0:2). - Może spać spokojnie - piszą, zachwycając się jednak nie Polakiem, a Jamesem Rodriguezem.

Dawid Borek
Dawid Borek
Robert Lewandowski Getty Images / Christof Koepsel/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Bayern Monachium w tym sezonie jest nie do zatrzymania w Bundeslidze. Mistrzowie Niemiec w sobotę odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, gładko rozprawiając się na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen. Na listę strzelców wpisali się James Rodriguez i Robert Lewandowski.

Kolumbijczyk pokonał bramkarza w 8. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Reprezentant Polski z kolei w 64. minucie pewnie uderzył z rzutu karnego, nie dając szans golkiperowi. Dla Lewandowskiego był to szósty mecz z rzędu przeciwko Schalke 04, w którym strzelił rywalowi co najmniej jednego gola. Ustanowił tym samym rekord Bundesligi.

"Może spać spokojnie. Udowodnił, że jest mistrzowskim strzelcem. Oddał zdecydowany, płaski strzał z jedenastu metrów. Bramka to bramka, niezależnie od tego, że to był rzut karny. Liczy się cel" - chwali Lewandowskiego "Sueddeutsche Zeitung".

Portal spox.com za występ polskiego napastnika przyznał mu mocną "dwójkę" (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki). "Przykładnie pracował dla dobra zespołu, wciągając kolegów z drużyny w światła reflektorów. W 25. minucie wykonał świetne podanie do Jamesa, a potem pewnie wykorzystał rzut karny" - pisze o reprezentancie Polski spox.com. Lepszą ocenę (1,5) dostał tylko James Rodriguez.

Kolumbijczyk został zresztą wybrany piłkarzem meczu przez "Abendzeitung Munchen" i tz.de. Lewandowski od dziennikarzy wspomnianej gazety i portalu otrzymał z kolei "trójkę".

Żurnaliści "Abendzeitung Munchen" chwalą Polaka za ósmą bramkę w siódmym oficjalnym spotkaniu w tym sezonie i świetne podanie do Rodrigueza w 25. minucie, gdzie jednak nie padł gol. Z drugiej strony wyższą notę od Lewandowskiego przyznano Niklasowi Suele, Davidowi Alabie, Thiago Alcantarze i rzecz jasna Rodriguezowi, którym zachwycają się niemieckie media.

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie! Już od 24 sierpnia liga niemiecka dostępna na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot.

Jaką notę, w skali 1-6 (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki), przyznajesz Lewandowskiemu po meczu z Schalke 04?