Ligue 1: Rafał Kurzawa nie pomógł Amiens. Porażka zespołu Polaka

6 meczów mogli obejrzeć w sobotę, 22 września fani Ligue 1. W najciekawszym dla polskich kibiców, Amiens SC (z Rafałem Kurzawą w składzie) przegrał na wyjeździe 1:3 z RC Strasbourg.

Kuba Cimoszko
Na zdjeciu: Rafał Kurzawa Newspix / Pawel Andrachiewicz / PressFocus / Na zdjeciu: Rafał Kurzawa

Goście przyjechali do Strasburga z dużymi nadziejami, ponieważ ich sobotni przeciwnicy nie potrafili wygrać spotkania od sierpniowego starcia 1. kolejki z Bordeaux. I początkowo wszystko układało się po ich myśli, bowiem prowadzili do przerwy po golu "do szatni" Emila Kraftha. Ale na początku drugiej części wyrównał Kenny Lala, a kolejna bramka Benjamina Corgneta oraz samobójcze trafienie Khaleda Adenona w końcówce sprawiły, że trzy punkty zostały jednak na miejscu.

Rafał Kurzawa opuścił boisko jeszcze przy stanie 2:1. W 77. minucie zastąpił go Mathieu Bodmer. Polak zaliczył średni występ. Był co prawda jednym z najaktywniejszych zawodników w ofensywie swojego zespołu, ale często brakowało dokładności w jego zagranich.

Podobny przebieg do spotkania w Strasburgu, miał mecz AS Saint-Etienne z Caen. Tu również goście wygrali pierwszą połowę 1:0, ale później stracili dwie bramki i nie zdobyli choćby punktu. Gola na wagę zwycięstwa "Les Verts" zdobył w 65. minucie Timothee Kołodziejczak.

Więcej szczęścia od Amiens i Caen mieli zaś piłkarze Montpellier. Im gol Gaetana Laborde z 35. minuty wystarczył do skromnej wygranej z OGC Nice. Trzy "oczka" zdobyło także wyprzedzające je w tabeli Lille OSC, które ograło u siebie 2:1 Nantes. Dzięki temu będzie wiceliderem co najmniej do niedzielnego spotkania Olympique Marsylia.

Bezbramkowymi remisami zakończyły się natomiast starcia w Angers oraz Reims.