Manchester United grzebie szanse na tytuł, Jose Mourinho uderza w piłkarzy

Po zaledwie sześciu kolejkach Manchester United ma osiem punktów straty do lidera Premier League, a po wpadce w meczu z Wolverhampton (1:1) Jose Mourinho nie kryje pretensji do swoich piłkarzy.

Szymon Mierzyński
Jose Mourinho (z lewej) Getty Images / Matthew Lewis / Na zdjęciu: Jose Mourinho (z lewej)
- Nie spisaliśmy się dobrze i nie osiągnęliśmy dobrego wyniku. Remis jest jednak sprawiedliwy. Rywale zagrali tak jak ja lubię grać - jakby to był finał mistrzostw świata. My tego nie mieliśmy - przyznał Jose Mourinho.

Czerwone Diabły prowadziły po golu Freda w 18. minucie, ale tuż po przerwie wyrównał Joao Moutinho i beniaminek wywiózł z Old Trafford jeden punkt.

- Zespół Wolverhampton od początku pokazywał maksymalne zaangażowanie. Walczył o każdą piłkę. Nam takiej intensywności zabrakło. Trudno wygrywać mecze, kiedy nie ma cię na boisku - dodał "The Special One".

Drużynie Portugalczyka zabrakło więc podstaw. - Takich rzeczy uczysz się jako dziecko w akademii. Nie potrzebujesz do tego doświadczenia ze spotkań najwyższej rangi.

Sytuacja Manchesteru United zrobiła się niewesoła. Po rozegraniu zaledwie sześciu kolejek Czerwone Diabły tracą do liderującego Liverpoolu aż osiem "oczek", a to może oznaczać początek końca marzeń o mistrzostwie Anglii. W Premier League słaby start niemal zawsze wyklucza faworyta z walki o tytuł.

Czy Manchester United wywalczy mistrzostwo Anglii?