Premier League: czwarta wygrana z rzędu Arsenalu, ogromny błąd sędziów

Arsenal pokonał Everton 2:0 i kontynuuje odrabianie strat do ścisłej czołówki. Londyńczykom nie byłoby jednak tak łatwo, gdyby nie "wielbłąd" sędziów, którzy uznali gola z ewidentnego spalonego.

Szymon Mierzyński
piłkarze Arsenalu Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu
Kanonierzy mieli chrapkę na czwartą wygraną z rzędu i byli zdecydowanym faworytem, ale pierwsza połowa okazała się bardzo wyrównana, do tego toczyła się w szybkim tempie, co sprawiło, że widowisko momentami rozgrzewało kibiców do czerwoności. Wtedy jednak gole nie padły, bo obu zespołom brakowało skuteczności.

Rozstrzygający dla losów meczu był pierwszy kwadrans po przerwie. Arsenal zdobył dwie bramki w ciągu trzech minut i zapewnił sobie trzy punkty. Wynik cudownym technicznym uderzeniem w okienko otworzył Alexandre Lacazette. Piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wpadła do siatki obok bezradnego Jordana Pickforda.

Kilka chwil później było już 2:0, lecz ten gol nie powinien zostać uznany. Podopieczni Unaia Emery'ego bardzo sprawnie rozegrali akcję kombinacyjną, tyle że w momencie podania od Aarona Ramseya Pierre-Emerick Aubameyang znajdował się na spalonym. Gabończyk bez trudu pokonał Pickforda, złamania przepisów nie zauważył sędzia asystent i było po zawodach.

Ta sytuacja dobitnie pokazała jak dziwną i niezrozumiałą decyzją władz Premier League jest brak zezwolenia na VAR. Gdyby arbiter miał możliwość obejrzenia powtórki, drugiej bramki by nie uznał, bo ofsajd był ewidentny, metrowy.

Arsenal zwyciężył 2:0, ma teraz 12 pkt. i zajmuje 6. miejsce w tabeli. Everton natomiast pozostaje na 12. pozycji z 5 "oczkami".

Arsenal FC - Everton 2:0 (0:0)
1:0 - Alexandre Lacazette 56'
2:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 59'

Arsenal FC: Petr Cech - Hector Bellerin, Shkodran Mustafi, Sokratis Papastothopoulos (39' Rob Holding), Nacho Monreal, Lucas Torreira, Granit Xhaka, Mesut Oezil, Aaron Ramsey (80' Danny Welbeck), Pierre-Emerick Aubameyang (68' Alex Iwobi), Alexandre Lacazette.

Everton: Jordan Pickford - Jonjoe Kenny, Michael Keane, Kurt Zouma, Lucas Digne, Idrissa Gueye, Tom Davies, Theo Walcott (72' Bernard), Gylfi Sigurdsson, Richarlison, Dominic Calvert-Lewin (72' Cenk Tosun).

Żółte kartki: Lucas Torreira, Sokratis Papastathopulos (Arsenal FC) oraz Lucas Digne (Everton).

Sędzia: Jonathan Moss.

Czy Arsenal zakończy sezon w pierwszej czwórce?