Primera Division: Atletico imponuje formą przed derbami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt
Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt

Real ma się czego obawiać. Atletico Madryt bez problemów pokonało SD Huesca 3:0 i w dobrych nastrojach będzie szykować się do sobotnich derbów stolicy Hiszpanii.

W starciu z SD Huesca piłkarze Diego Simeone pokazali, jak wiele znaczy dobre wejście w mecz. Rojiblancos już w pierwszej połowie wypracowali na własnym stadionie solidną przewagę nad beniaminkiem.. Po przerwie gospodarze mogli już zacząć myśleć o sobotnim arcyważnym starciu z Realem Madryt.

Niewątpliwie we wtorek Atletico Madryt rozegrało swoją najlepszą pierwszą połowę w obecnym sezonie. Od pierwszej minuty gospodarze pokazali rywalom, kto rządzi na Wanda Metropolitano. A Huesca nie ma łatwego życia z gigantami Primera Division. W starciu z FC Barcelona (2:8) beniaminek również zdążył stracić trzy bramki jeszcze przed przerwą.

Strzelanie zaczął w 16. minucie Antoine Griezmann. Mistrz świata odnalazł się w polu karnym i uderzył z pierwszej piłki po tym, jak umiejętnie podał mu Diego Costa. Hiszpan wyszedł na wolne pole i przechytrzył Axela Wernera, który zamiast dośrodkowania spodziewał się strzału. Kwadrans później płaskim strzałem z dystansu popisał się Thomas. Próba pomocnika zaskoczyła bramkarza, który nie dosięgnął piłki zmierzającej w kierunku dalszego słupka.

Bramkarz drużyny gości nie zdążył się pozbierać po tym strzale, a już musiał wyciągać piłkę z siatki po raz trzeci. Thomas Lemar wykazał się zmysłem i dograł do uciekającego w polu karnym Koke, który strącił piłkę tuż przed nosem Wernera i było 3:0. Takie prowadzenie usatysfakcjonowało gospodarzy, którzy od tej pory byli pewni zwycięstwa.

Dzięki temu Diego Simeone mógł z czystym sumieniem wcześnie ściągnąć liderów ataku - Costę i Griezmanna. Tym samym Argentyńczyk wykorzystał limit zmian, bo w pierwszej połowie musiał zastąpić kontuzjowanego Jose Gimeneza. Atletico dalej dominowało, jednak już zgasiło swoje armaty. A Huesca nie sprawiała obronie Rojiblancos dużych problemów. Pierwszy celny strzał oddała dopiero w 75. minucie, kiedy z bliskiej odległości czujność Jana Oblaka sprawdził Juan Aguilera.

Primera Division, 6. kolejka

Atletico Madryt - SD Huesca 3:0 (3:0) 1:0 - Antoine Griezmann 16' 2:0 - Thomas Partey 30' 3:0 - Koke 33'

Atletico: Jan Oblak - Carlos Isaac, Jose Gimenez (39' Lucas Hernandez), Diego Godin, Felipe Luis - Angel Correa, Thomas Partey, Koke, Thomas Lemar - Diego Costa (65' Gelson Martins), Antoine Griezmann (53' Nikola Kalinić).

Huesca: Axel Werner - Jorge Miramon, Xavier Etxeita, Ruben Semedo, Luisinho (69' Carlos Akapo) - Alex Gallar, Gonzalo Melero, Damian Musto, David Ferreiro - Cucho Hernandez (46' Juan Aguilera), Samuele Longo (56' Luis Ezequiel Avila).

Żółte kartki: Semedo i Musto (Huesca)

Sędzia: Pablo Gonzalez Fuertes

***

Espanyol Barcelona - SD Eibar 1:0 (0:0) 1:0 - Mario Hermoso 68'

Real Sociedad - Rayo Vallecano 2:2 (1:2) 1:0 - Jon Bautista 5' 1:1 - Luis Advincula 31' 1:2 - Oscar Trejo (karny) 36' 2:2 - Willian Jose 78'

Jakim wynikiem zakończą się sobotnie derby Madrytu?