Kolejna kontuzja w Bayernie Monachium. Leon Goretzka walczy z czasem

Najpierw Kingsley Coman, Rafinha i Corentin Tolisso, a teraz Leon Goretzka. Jak donosi niemiecka prasa, Bayern Monachium od wtorkowego meczu z FC Augsburg (1:1) ma kolejnego kontuzjowanego zawodnika w składzie.

Paweł Kapusta
Leon Goretzka (z lewej) PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Leon Goretzka (z lewej)
Leon Goretzka wtorkowy mecz Bundesligi z FC Augsburg rozpoczął w wyjściowej jedenastce Bayernu Monachium. Nowy piłkarz mistrza Niemiec dość nieoczekiwanie został ustawiony na lewej stronie obrony. Bayern sensacyjnie nie był w stanie dowieźć skromnego prowadzenia 1:0 do końca meczu, Goretzka jednak na drugą połowę w ogóle nie wyszedł z szatni.

Jak się okazało, piłkarz sam poprosił o zmianę. Powód: bardzo mocno spuchnięta kostka. Zawodnik miał doznać urazu podczas jednej z ofiarnych interwencji. Pierwszą połowę dokończył, ale na więcej nie wystarczyło zdrowia. Od 46. minuty po murawie biegał więc David Alaba. - Mam nadzieję, że to nic poważnego - mówił po meczu niemieckim dziennikarzom kontuzjowany gracz.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa w grze. Niemcy sugerują, że Goretzka może nie być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na piątkowy mecz z Herthą w Berlinie. To zresztą kolejny piłkarz bawarskiej ekipy, który wypada z gry przez urazy. Niedawno o wiele poważniejsze niż Goretzka kontuzje złapali Kingsley Coman, Rafinha oraz Corentin Tolisso. Wszyscy padli ofiarami brutalnych wejść rywali.

Bayern Monachium najbliższy mecz rozegra w piątek, 28 września o godzinie 20:30. Przeciwnikiem Bawarczyków będzie Hertha Berlin. Transmisja w telewizji Eleven Sports.

Czy Bayern Monachium zostanie w sezonie 2018/19 mistrzem Niemiec?