Ligue 1: kolejna porażka bezbarwnego AS Monaco, zespół Kamila Glika blisko dna

Wicemistrz Francji, AS Monaco, z czwartą porażką w sezonie 2018/2019 Ligue 1. Zespół Kamila Glika w piątkowy wieczór musiał na wyjeździe uznać wyższość AS Saint-Etienne (0:2). Bohaterem w szeregach gospodarzy był Wahbi Khazri, strzelec dwóch goli.
Tomasz Rosiński
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Glik

Monaco od początku obecnego sezonu spisuje się bardzo słabo i przed piątkowym starciem znajdowało się tuż nad miejscem barażowym, mając na swoim koncie zaledwie 6 punktów zdobytych w ośmiu spotkaniach. Mimo to, podopieczni Leonardo Jardima liczyli na zwycięstwo w konfrontacji z zajmującym 7. lokatę zespołem z Saint-Etienne, co im się nie udało.

Od samego początku rywalizacji przyjezdni mieli problemy ze skonstruowaniem składnej akcji ofensywnej. Zarazem goście mieli sporo pracy w defensywie, bo zawodnicy AS starali się nadawać ton boiskowym wydarzeniom.

Pierwsze ostrzeżenie rywalom w 28. minucie zawodów wysłał Remy Cabella, po którego uderzeniu piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Diego Benaglio.

Wicemistrzowie kraju nie wyciągnęli żadnych wniosków i jeszcze przed przerwą otrzymali pierwszy cios. Dobre dośrodkowanie w "szesnastkę" z prawego skrzydła posłał Ole Selnaes, zaś futbolówkę świetnie opanował Wahbi Khazri, który trafił do siatki po długim rogu.

Nie minęło osiem minut po zmianie stron, a Khazri po raz drugi wprawił w ekstazę miejscowych kibiców. Pomocnik klubu z Saint-Etienne otrzymał dokładne, prostopadłe podanie od Yanna M'Vili i uderzeniem z 16 metrów podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Od tego momentu gracze AS Saint-Etienne tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia, natomiast AS Monaco nie miało żadnych argumentów do skutecznej walki. Gospodarze jeszcze mogli powiększyć swoją przewagę w czwartej minucie doliczonego czasu gry, ale na posterunku był Benaglio, który wybił piłkę na rzut rożny. Ostatecznie piłkarze prowadzeni przez Jeana-Louisa Gasseta triumfowali 2:0 i przesunęli się pozycję wicelidera tabeli.