Ligue 1: trwa zwycięska seria Paris Saint-Germain, Neymar bohaterem paryżan

Wciąż nie ma mocnych na Paris Saint-Germain w Ligue 1 2018/2019. Tym razem mistrzowie Francji rozprawili się na wyjeździe z OGC Nice, zwyciężąjąc 3:0. To ósma wygrana paryżan z rzędu w obecnym sezonie rodzimej ekstraklasy.

Tomasz Rosiński
radość piłkarzy Paris Saint-Germain PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: radość piłkarzy Paris Saint-Germain
Dotychczas PSG nie miało sobie równych we francuskiej ekstraklasie i przed sobotnim starciem miało na swoim koncie komplet siedmiu wygranych. Paryżanie liczyli, że uda im się pokonać również Nice i przedłużyć zwycięską serię do ośmiu triumfów z rzędu, co im się udało.

Paryska ekipa od początku rywalizacji narzuciła swój styl gry. Podopieczni Thomasa Tuchela grali cierpliwie, dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwilę gościli pod polem karnym gospodarzy.

Zawodnicy z Paryża dopięli swego w 22. minucie, kiedy to ładnym, technicznym uderzeniem z 17 metrów popisał się Neymar, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Kolejne dwa ciosy Paris Saint-Germain zadało w drugiej połowie meczu. Najpierw tuż po zmianie stron do siatki trafił Christopher Nkunku, który dobił strzał Kyliana Mbappe'a Lottina.

Natomiast kropkę nad "i" już w doliczonym czasie gry postawił Neymar, któremu piłkę jak na tacy wyłożył Mbappe. Brazylijczykowi nie pozostało nic innego jak wpakować futbolówkę do pustej bramki.