Primera Division: Levante zatrzymało Alaves, Villarreal nie wykorzystał karnego

Piłkarze zawiedli całe Alaves. Deportivo dało się ograć Levante (1:2) i odkłada na później marzenia o dogonieniu Atletico Madryt. Z kolei Villarreal zagrał mizernie i przegrał z beniaminkiem mimo 27 oddanych strzałów.

Maciej Siemiątkowski
Ruben Rochina (z prawej) oraz Manu (z lewej) PAP/EPA / BIEL ALINO / Na zdjęciu: Ruben Rochina (z prawej) oraz Manu (z lewej)
Deportivo Alaves w niedzielę miało wyborną okazję na bezpośrednie zbliżenie się do największych zespołów ligi. Remis sprawiłby, że ekipa Paco Lopeza zrównałaby się punktami z czwartym Atletico Madryt, a dzięki wygranej Deportivo zajęłoby ich miejsce.

Przyjezdni mecz zaczęli dobrze. Już w piątej minucie objęli prowadzenie za sprawą Robena Sobrino. Napastnik wyskoczył do piłki dogranej przez Ibaia Gomeza i strzałem głową przechytrzył bramkarza. Strata gola niemal na samym początku spotkania zaskoczyła zawodników Levante, ale nie spętała im nóg. Niespełna kwadrans później także uderzeniem głową wyrównał Jason, a pod bramką Deportivo robiło się coraz goręcej.

Tuż przed upływem 30 minut gry stuprocentowej okazji nie wykorzystał Ruben Rochina. Jego błąd naprawił jeszcze przed przerwą Tono, który w polu karnym huknął w okolice słupka. Po przerwie gospodarze utrzymali korzystny wynik i przerwali passę trzech porażek z rzędu.

Wcześniej natomiast rozczarowali piłkarze Villarreal. "Żółta łódź podwodna" niespodziewanie przegrała z beniaminkiem Realem Valladolid. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 53. minucie Leonardo Suarez. Villarreal miał ogromne problemy ze skutecznością. Przegrał, mimo 27 oddanych strzałów na bramkę i rzutu karnego, którego nie wykorzystał Gerard Moreno.

Z kolei drugi z beniaminków, SD Huesca, zremisował z Gironą (1:1). Oba gole padły po rzutach karnych. Najpierw dla Katalończyków trafił poszkodowany Cristhian Stuani, a potem wyrównał Gonzalo Melero.

Dużo szczęścia miał za to Real Betis. Piłkarze z Sewilli zdominowali Leganes, ale nie potrafili tego udowodnić w liczbie strzelonych goli. Ekipa Quique'a Setiena wygrała rzutem na taśmę za sprawą Lorena Morona. 24-letni snajper dostał podanie od Cristiana Tello i z kilku metrów skierował piłkę do siatki w 89. minucie rywalizacji.