Puchar Polski: Raków Częstochowa wykonał zadanie w kwadrans. Zagra z Lechem Poznań

Raków Częstochowa jako ostatni awansował do najlepszej "32" Pucharu Polski. Już po kwadransie prowadził 2:0 z Victorią Sulejówek, a ostatecznie wygrał 4:0.

piłkarze Rakowa Częstochowa Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
Raków Częstochowa przyjechał na stadion trzecioligowca uskrzydlony bardzo dobrymi wynikami. Podopieczni Marka Papszuna wygrali w weekend 2:1 starcie na szczycie tabeli z Bytovią Bytów i byli niepokonani już od dziewięciu spotkań. Raków jest zdecydowanie najpewniejszym w swoich działaniach pierwszoligowcem tej jesieni.

Już po kwadransie częstochowianie mieli praktycznie zagwarantowany awans. Prowadzili 2:0, a piłkę skierowali do siatki nieco rozdrażnieni przez swojego trenera Tomas Petrasek oraz Szymon Lewicki. Obaj piłkarze słyną z bramkostrzelności, ale ostatnio nie byli wybierani przez Papszuna do podstawowego składu. W środę przypomnieli, jak bardzo mogą przydać się swojemu zespołowi.

W 43. minucie Piotr Malinowski przymierzył w prawy narożnik bramki Victorii, co już zapowiadało pogrom w Sulejówku. Raków zagrał jednak po przerwie w bardziej ekonomiczny sposób i potwierdził wyższość nad przeciwnikiem już tylko jednym golem Petra Schwarza. Podopieczni Papszuna pilnowali wysokiego prowadzenia 4:0 i nie pozwalali przeciwnikom na zbliżanie się do własnej bramki.

Po meczu w Sulejówku znany jest komplet 32 uczestników następnej rundy Pucharu Polski. Raków zagra w niej z Lechem Poznań. Kolejorz tydzień temu wyeliminował ŁKS Łódź dzięki przyspieszeniu w końcówce dogrywki.

Victoria Sulejówek - Raków Częstochowa 0:4 (0:3)
0:1 - Tomas Petrasek 8'
0:2 - Szymon Lewicki 14'
0:3 - Piotr Malinowski 43'
0:4 - Petr Schwarz 65'

Victoria: Dominik Pusek - Maciej Mąka, Adrian Zawadka (46' Szymon Klepacki), Jan Dźwigała, Adrian Gapczyński - Michał Mydlarz, Rafał Parobczyk (57' Nikodem Zawistowski) - Mariusz Wierzbowski (74' Eryk Agnyziak), Adison, Łukasz Krupnik - Wojciech Wocial.

Raków: Jakub Szumski - Arkadiusz Kasperkiewicz, Tomas Petrasek, Kamil Kościelny - Daniel Bartl (46' Adam Radwański), Marcin Listkowski (62' Chidiebere Nwakali), Petr Schwarz, Dariusz Formella, Maciej Domański, Piotr Malinowski - Szymon Lewicki (71' Adam Czerkas).

Żółte kartki: Zawadka, Dźwigała, Wierzbowski, Gapczyński (Victoria) oraz Kościelny (Raków).