Serie A: drużyna Łukasza Skorupskiego pokonana na Sardynii

Łukasz Skorupski nie zatrzymał Cagliari Calcio. Drużyna polskiego bramkarza Bologna FC przegrała 0:2 na Sardynii w 8. kolejce Serie A.

Filip Bradaric (z prawej) oraz Blemir Dzemaili PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: Filip Bradaric (z prawej) oraz Blemir Dzemaili
Łukasz Skorupski przeżył w poprzedniej kolejce najspokojniejszy mecz od czasu transferu z AS Roma do Bologna FC. Piłkarze Udinese Calcio oddali tylko dwa strzały w kierunku bramki reprezentanta Polski. Ten jeden z nich przepuścił. Nie przeszkodziło to podopiecznym Filippo Inzaghiego zwyciężyć 2:1 i ewakuować się ze strefy spadkowej.

Na Sardynii zanosiło się na trudniejszą przeprawę dla Skorupskiego. Cagliari Calcio do mocarzy nie należy, ale na własnym stadionie lubi pobudzić publiczność ofensywnym futbolem.

Na boisku przewidywania znalazły potwierdzenie. Minęło 20 minut i gospodarze już oddali trzy strzały w światło bramki. Swój napór udokumentowali golem Joao Pedro na 1:0 w 22. minucie. Brazylijczyk miał sporo miejsca po dośrodkowaniu Lucasa Castro i zmusił Łukasza Skorupskiego do kapitulacji. Asystent Castro imponował ruchliwością przez całą pierwszą połowę, która należała do Cagliari. Bologna przeważała wyłącznie liczbą wrzutów z autu oraz fauli.

W drugiej połowie Bologna FC zagrała lepiej i miała swoje szanse na wyrównanie. Diego Falcinelli nie wygrał jednak pojedynku z Alessio Cragno po podaniu Ladislava Krejciego. Łukasz Skorupski odpowiedział swojemu vis-a-vis w bramce Cagliari interwencją po strzale Joao Pedro. Mecz rozstrzygnął Leonardo Pavoletti golem na 2:0 w 68. minucie, a kolejny raz asystował Castro.

Skorupski zachował w tym sezonie czyste konto w trzech meczach, z których dwa były ligowe z Frosinone Calcio i z AS Roma. Drużyna Polaka uzbierała przed przerwą reprezentacyjną siedem punktów w ośmiu meczach, co wynikiem dobrym nie jest. Nie wiadomo jeszcze, czy Bologna będzie po trwającej kolejce ponad strefą spadkową. Zależy to od rezultatów innych spotkań.

Cagliari Calcio - Bologna FC 2:0 (1:0)
1:0 - Joao Pedro 22'
2:0 - Leonardo Pavoletti 68'

Cagliari: Alessio Cragno - Darijo Srna (28' Paolo Farago), Filippo Romagna, Fabio Pisacane, Simone Padoin - Lucas Castro, Filip Bradarić, Nicolo Barella - Artur Ionita (75' Daniele Dessena) - Joao Pedro, Leonardo Pavoletti

Bologna: Łukasz Skorupski - Sebastien De Maio (60' Riccardo Orsolini), Danilo, Arturo Calabresi - Federico Mattiello, Mattias Svanberg, Adam Nagy, Blerim Dzemaili, Mitchell Dijks (46' Ladislav Krejci) - Diego Falcinelli (75' Orji Okwonkwo), Federico Santander

Żółte kartki: Pisacane, Dessena (Cagliari) oraz De Maio, Dijks, Okwonkwo, Santander (Bologna)

Sędzia: Fabrizio Pasqua