Kolejny gol Zwolińskiego w Chorwacji. Polak najlepszym strzelcem ligi

Łukasz Zwoliński znowu trafił w chorwackiej ekstraklasie, a jego HNK Gorica wygrało ważny mecz. Polski napastnik wrócił na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

Robert Czykiel
Łukasz Zwoliński Newspix / Szymon Górski / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński
Polscy napastnicy robią coraz większą furorę w europejskich ligach. Ostatnio na topie jest Krzysztof Piątek, który strzela gola za golem we włoskiej Serie A. W bardzo dobrej formie jest także Łukasz Zwoliński, który latem odszedł z Pogoni Szczecin do chorwackiego HNK Gorica.

25-letni napastnik właśnie strzelił siódmego gola w rozgrywkach ligowych. W sobotę klub Polaka podejmował HNK Rijeka. Zwoliński w 54. minucie strzelił na 1:1, a dziesięć minut przed końcem zwycięstwo zapewnił Iyayi Atiemwen.

Gorica awansowała na czwarte miejsce w tabeli i traci pięć punktów do pierwszego Dinama Zagrzeb. Nasz rodak z kolei został liderem klasyfikacji strzelców i pierwsze miejsce zajmuje wraz z Lirimem Kastrati z Lokomotivy Zagrzeb.

HNK Gorica - HNK Rijeka 2:1 (0:1)
0:1 - Jakov Puljić 45'
1:1 - Łukasz Zwoliński 54'
2:1 - Iyayi Atiemwen 80'

Czy Zwoliński powinien dostać powołanie do reprezentacji?