Znakomita forma Alcacera. Piłkarz BVB wyrównał rekord sprzed 55 lat

Paco Alcacer strzelił hat-tricka w meczu z Augsburgiem (4:3). Hiszpański napastnik w ten sposób wyrównał rekord Bundesligi z 1963 roku.

Robert Czykiel
Paco Alcacer Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Paco Alcacer
Kibice, którzy w sobotę przyszli na stadion Signal-Iduna Park, zobaczyli niesamowite widowisko. Borussia Dortmund ograła FC Augsburg 4:3, a zwycięski gol padł w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Bohaterem BVB był Paco Alcacer, który wszedł na boisko w 59. minucie i strzelił hat-tricka.

Hiszpański napastnik ma imponujące statystyki. Do tej pory rozegrał trzy mecze w Bundeslidze i za każdym razem trafiał do siatki. Łącznie ma na koncie sześć goli, co pozwoliło mu wyrównać rekord rozgrywek.

Alcacer jest drugim piłkarzem w historii, który w trzech pierwszych meczach strzelił sześć bramek. Rekord od 1963 roku należał do Gerta Doefrela, który tego wyczynu dokonał w Hamburgerze SV.

Hiszpan jest także trzecim zawodnikiem w historii Borussii, który wchodząc z ławki rezerwowych, strzelił hat-tricka.

25-latek ma także na koncie bramkę w Lidze Mistrzów. Łącznie jego dorobek w nowym klubie to cztery występy i siedem goli.

Czy Paco Alcacer będzie królem strzelców Bundesligi?