Premier League: Chelsea lepsza od Southampton, Jan Bednarek w podstawowym składzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Hewitt  / Na zdjęciu: Eden Hazard (przy piłce)
Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Eden Hazard (przy piłce)

Po dwóch remisach z rzędu, Chelsea wróciła do wygrywania i pokonała na wyjeździe Southampton 3:0. W wyjściowym składzie gospodarzy po raz pierwszy w obecnym sezonie Premier League zagrał Jan Bednarek.

Już pierwsze minuty pokazały, że Święci nie będą mieć wielkich szans na dobry wynik. Goście dominowali bezdyskusyjnie i nieustannie wywierali presję na obronie rywala. Nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje, a gdy w 26. minucie podopieczni Marka Hughesa zaatakowali dopiero po raz pierwszy, od razu mogli prowadzić. Fenomenalnej szansy nie wykorzystał wtedy Danny Ings, który spudłował z 4 metrów.

Faworyt miał trochę szczęścia, lecz był w niedzielę zdecydowanie lepszy i tę przewagę w końcu udokumentował, choć po błędzie przeciwnika. Ross Barkley łatwo odebrał piłkę 25 metrów przed bramką, natychmiast podał na czystą pozycję do Edena Hazarda, a Belg takiej okazji nie mógł zmarnować i wykonał egzekucję uderzeniem przy słupku.

W drugiej połowie Święci próbowali zagrać nieco odważniej, ale szybko przyjęli drugi cios i było po zawodach. To była 58. minuta i świetnie rozegrany rzut wolny. Miękko centrował Willian, efektowną przewrotką piłkę zgrał Olivier Giroud, a z bliska do siatki wepchnął ją Barkley.

O odrobieniu tak pokaźnej straty przez miejscowych nie było mowy i Chelsea dość spokojnie zapewniła sobie pełną pulę, wygrywając 6. mecz w obecnym sezonie Premier League. Wygrała go zresztą aż 3:0, bo w doliczonym czasie ładną podcinką wynik ustalił Alvaro Morata. Southampton pozostaje tuż nad strefą spadkową.

Jan Bednarek zagrał w niedzielę w podstawowym składzie ekipy Marka Hughesa (to pierwszy taki przypadek w trwającej edycji angielskiej ekstraklasy) i przebywał na boisku do 45. minuty (w przerwie zmienił go Oriol Romeu). To był przyzwoity występ Polaka, który zaliczył kilka niezłych interwencji i ustrzegł się błędów.

Southampton FC - Chelsea FC 0:3 (0:1) 0:1 - Eden Hazard 30' 0:2 - Ross Barkley 58' 0:3 - Alvaro Morata 90+3'

Southampton FC: Alex McCarthy - Jan Bednarek (46' Oriol Romeu), Wesley Hoedt, Maya Yoshida, Cedric Soares, Pierre-Emile Hoejbjerg, Mario Lemina, Ryan Bertrand, Danny Ings, Nathan Redmond, Manolo Gabbiadini (78' Shane Long).

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, David Luiz, Antonio Ruediger, Marcos Alonso, N'Golo Kante, Jorginho, Ross Barkley (81' Mateo Kovacić), Willian (75' Pedro Rodriguez), Olivier Giroud (68' Alvaro Morata), Eden Hazard.

Żółte kartki: Ryan Bertrand, Mario Lemina Cedric Soares, Oriol Romeu, Pierre-Emile Hoejbjerg, Danny Ings (Southampton).

Sędzia: Craig Pawson.

Czy Chelsea wywalczy mistrzostwo Anglii?