II liga: padła kolejna twierdza. Gryf Wejherowo podbił Grudziądz

13. kolejka II ligi zakończyła się niespodziewanym zwycięstwem 2:1 Gryfa Wejherowo na stadionie Olimpii Grudziądz. Pokonany klub wypadł poza miejsca premiowane awansem w tabeli.

piłkarze Gryfa Wejherowo Newspix / DOMINIK BUZE/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Gryfa Wejherowo
Wiktoria Gryfa Wejherowo jest zaskakująca z kilku powodów. Po pierwsze drużyna ze Wzgórza Wolności nie potrafiła wygrać wcześniej żadnego z pięciu meczów na wyjeździe. Dla odmiany Olimpia była niepokonana na własnym stadionie od początku rozgrywek, a w jej obozie mówiono o odbudowaniu twierdzy Grudziądz. Ponadto to Biało-Zieloni prowadzili po pierwszej połowie 1:0, a mecz kończyli jedenastu na dziesięciu. Wszystkie te okoliczności nie przeszkodziły Gryfowi sprawić niespodzianki.

Ekipa z Wejherowa przyspieszyła po przerwie i odwróciła wynik 0:1 na 2:1. Pierwszego gola strzelił z rzutu karnego Krzysztof Wicki. Uskrzydleni wyrównaniem przyjezdni poszli za ciosem i rozstrzygnęli mecz w 67. minucie. Robert Chwastek przymierzył do bramki Mikołaja Brylewskiego po składnym ataku.

Grudziądzanie zdobyli tylko punkt w trzech ostatnich spotkaniach, przez co wypadli poza miejsca premiowane awansem. W tabeli Olimpia znajduje się za Widzewem Łódź, Elaną Toruń oraz GKS-em Bełchatów. 13. kolejka przebiegła pod znakiem burzenia twierdz. W sobotę pierwszą porażkę u siebie poniósł Radomiak Radom, więc niepokonani w domu są już wyłącznie lider z Łodzi oraz wicelider z Torunia.

Olimpia Grudziądz - Gryf Wejherowo 1:2 (1:0)
1:0 - Robert Hirsz (k.) 3'
1:1 - Krzysztof Wicki (k.) 49'
1:2 - Robert Chwastek 65'

Olimpia: Mikołaj Brylewski - Damian Ciechanowski, Piotr Witasik, Ariel Wawszczyk, Marcin Kaczmarek (62' Mateusz Marzec) - Donatas Nakrosius, Konrad Handzlik (79' Mikołaj Gabor) - Kacper Skibicki (54' Adrian Bielawski), Robert Hirsz (69' Robert Ziętarski), Agwan Papikjan - Przemysław Kita.

Gryf: Dawid Leleń - Michał Bury, Paweł Brzuzy, Krzysztof Wicki, Błażej Niciński, Mateusz Goerke - Robert Chwastek (85' Maciej Koziara), Piotr Kołc, Oskar Ryk (77' Oskar Sikorski), Kamil Włodyka - Dawid Rogalski (77' Paweł Czychowski).

Żółte kartki: Nakrosius (Olimpia) oraz Kołc, Brzuzy (Gryf).

Czerwona kartka: Piotr Kołc (Gryf) /69' - za drugą żółtą/.

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Gryf Wejherowo utrzyma się na szczeblu centralnym w tym sezonie?