Serie A: dublet Mauro Icardiego. Inter Mediolan pokonał drużynę Thiago Cionka

Inter Mediolan wygrał szósty mecz z rzędu. Przed przerwą reprezentacyjną i derbami Mediolanu pokonał 2:1 SPAL. Oba gole strzelił Mauro Icardi. 90 minut zagrał Thiago Cionek.

piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / Elisabetta Baracchi / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
W ostatnim meczu przed dwutygodniową pauzą Luciano Spalletti posłał do walki najsilniejszych zawodników obecnych w szatni. Trener uznał, że w meczu z Thiago Cionkiem i spółką bardziej przyda się drużynie Matias Vecino niż Roberto Gagliardini. Na ławce pozostali włoscy skrzydłowi Antonio Candreva i Matteo Politano, a także Stefan de Vrij. Holender oglądał z boku grę duetu stoperów Interu Mediolan znanego z poprzedniego sezonu. Milanowi Skriniarowi towarzyszył na środku obrony Joao Miranda.

Nie zabrakło na boisku oczywiście kapitana Mauro Icardiego. Król strzelców Serie A otworzył wynik w 14. minucie. Argentyńczyk zachował się sprytnie po dośrodkowaniu Sime Vrsaljko z prawego skrzydła. Zdobył gola tak jak w poprzednim meczu z PSV Eindhoven w Lidze Mistrzów. Statystyki Icardiego w Serie A nie są może spektakularne, ma trzy gole i dwie asysty na koncie, ale o jego formę przed derbami Mediolanu szkoleniowiec się akurat nie martwi.

Gorzej jest z dyspozycją kilku innych Nerazzurrich. Inter oddał inicjatywę gospodarzom i zapłacił karę za minimalizm. W pierwszej połowie miał jeszcze szczęście, ponieważ Mirko Antenucci strzelił niecelnie z rzutu karnego, ale w 72. minucie SPAL znalazł sposób na wyrównanie. Na 1:1 strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych Alberto Paloschi. Trener Leonardo Semplici miał nosa. Jego podopieczni zasłużyli na gola, ponieważ na tym etapie spotkania mieli oddanych sześć celnych strzałów, a ich przeciwnik dwa.

Interowi zostało kilkanaście minut na odzyskanie prowadzenia. Mauro Icardi potrzebował jednak na to znacznie mniej czasu. W 78. minucie Argentyńczyk ponownie trafił do siatki po podaniu Chorwata, tyle że tym razem nie Sime Vrsaljko, a Ivana Perisicia.

SPAL - Inter Mediolan 1:2 (0:1)
0:1 - Mauro Icardi 14'
1:1 - Alberto Paloschi 72'
1:2 - Mauro Icardi 78'

W 18. minucie Mirco Antenucci (SPAL) nie wykorzystał rzutu karnego. Nie trafił w bramkę.

SPAL: Alfred Gomis - Thiago Cionek, Johan Djourou, Felipe - Manuel Lazzari, Pasquale Schiattarella, Simone Missiroli (83' Gabriele Moncini), Mattia Valoti (79' Everton Luiz), Mohamed Fares - Mirko Antenucci (66' Alberto Paloschi), Andrea Petagna

Inter: Samir Handanović - Sime Vrsaljko, Milan Skriniar, Joao Miranda, Kwadwo Asamoah - Matias Vecino, Borja Valero (77' Laurato Martinez) - Ivan Perisić, Radja Nainggolan, Balde Diao Keita (67' Matteo Politano) - Mauro Icardi (81' Roberto Gagliardini)

Żółte kartki: Lazzari, Valoti, Missiroli, Schiattarella, Luiz, Felipe (SPAL) oraz Vrsaljko, Miranda (Inter)

Sędzia: Fabio Maresca