Reprezentacja Polski kobiet rozbiła Irlandię. Powrót gwiazd i cudowny gol

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  Kacper Kirklewski / 400mm.pl / Na zdjęciu: Ewelina Kamczyk
Newspix / Kacper Kirklewski / 400mm.pl / Na zdjęciu: Ewelina Kamczyk

Reprezentacja Polski kobiet wygrała 4:0 mecz towarzyski z Irlandią. Ozdobą spotkania w Ostródzie był strzał Gabrieli Grzywińskiej z 30 metrów w okienko bramki.

W tym artykule dowiesz się o:

Po wygranym 3:0 meczu z Estonią, a przed spotkaniem z Irlandią do zespołu Miłosza Stępińskiego dołączyła grupa pierwszoplanowych zawodniczek. Selekcjoner wstawił do podstawowego składu pięć piłkarek z zagranicznych klubów Katarzynę Kiedrzynek, Aleksandrę Sikorę, Paulinę Dudek, Agnieszkę Winczo i Ewę Pajor. Z powodu kontuzji nie przyjechała na zgrupowanie Katarzyna Daleszczyk z US Sassuolo.

Irlandia jest na 30. miejscu w rankingu FIFA, czyli ponad Polską i zdecydowanie wyżej niż poprzedni przeciwnik Biało-Czerwonych z Estonii. Ekipa z Wysp Brytyjskich nie awansowała jednak w swojej historii do mistrzostw świata, ani Europy.

Niemrawa pierwsza połowa rozkręciła się w kwadransie poprzedzającym przerwę. Polska zepchnęła rywalki we własne pole karne, a najbliżej wyjścia na prowadzenie była w 39. minucie. Ewelina Kamczyk wymieniła podania z Ewą Pajor i oddała strzał, po którym bramkarka sparowała piłkę na poprzeczkę. Dwa niecelne uderzenia oddała Agnieszka Winczo. Katarzyna Kiedrzynek musiała interweniować tylko raz.

Polska zdobyła gola na 1:0 z rzutu karnego w 55. minucie. Natalia Chudzik umieściła piłkę w siatce po zmyleniu rywalki, a faulowana w szesnastce była Agnieszka Winczo. Ozdobą spotkania był strzał Gabrieli Grzywińskiej na 2:0 w 69. minucie. Polka przymierzyła perfekcyjnie z 30 metrów w okienko tak, że bramkarka tylko odprowadziła futbolówkę wzrokiem. Takie uderzenie byłoby ozdobą kolejki w każdej lidze. W 72. minucie Ewelina Kamczyk przeprowadziła kolejną akcję z Ewą Pajor, tyle że w przeciwieństwie do tej z pierwszej połowy, zakończyła się ona strzałem do bramki na 3:0. Biało-Czerwone urządziły po przerwie demolkę, którą podsumowała Pajor uderzeniem z woleja na 4:0 w 78. minucie.

W październiku drużyna Stępińskiego wygrała oba mecze towarzyskie, zdobyła siedem bramek, nie straciła żadnej.

Reprezentacja zagra w listopadzie kolejne dwa mecze towarzyskie. Na wyjeździe zmierzy się z Hiszpanią, po czym podejmie Bośnię i Hercegowinę.

Polska - Irlandia 4:0 (0:0) 1:0 - Natalia Chudzik (k.) 55' 2:0 - Gabriela Grzywińska 69' 3:0 - Ewelina Kamczyk 72' 4:0 - Ewa Pajor 78'

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora, Gabriela Grzywińska (76' Sylwia Matysik), Małgorzata Mesjasz (83' Małgorzata Grec), Paulina Dudek, Martyna Wiankowska (46' Natalia Chudzik), Ewelina Kamczyk (76' Anna Rędzia), Patrycja Balcerzak (67' Emilia Zdunek), Dominika Grabowska (59' Dżesika Jaszek), Agnieszka Winczo, Ewa Pajor

Żółta kartka: Grzywińska (Polska)

Sędzia: Karolina Tokarska (Polska)

Czy reprezentacja Polski kobiet awansuje do mistrzostw Europy w 2021 roku?