Premiership: Niesamowity mecz na Reebok Stadium, Man Utd gromi, grali Kuszczak i Rasiak

Arsenal Londyn pokonał na Reebok Stadium Bolton Wanderers 3:2, chociaż przegrywał po pierwszej połowie 0:2 i dodatkowo grał w osłabieniu! 10 minut w tym meczu zagrał Grzegorz Rasiak. Po 32. kolejce Premiership wiadomo już, że do The Championship spada Derby County.

Bartosz Zimkowski

Bolton Wanderers po pierwszej połowie prowadził z Arsenalem 2:0, a obie bramki były dziełem Matthewa Taylora. Dodatkowo w 31. minucie za faul na rywalu z boiska wyleciał pomocnik Kanonierów Abou Diaby i wydawało się, że Arsenal po czterech remisach i porażce również tym razem straci punkty. Ale nic z tego. W 62. minucie William Gallas strzelił kontaktowego gola, natomiast sześć minut później Robin Van Persie wykorzystał rzut karny i był remis 2:2. W 81. minucie na boisku pojawił się Grzegorz Rasiak, ale w doliczonym czasie gry Lloyd Samuel trafił do własnej siatki. Arsenal wygrał zatem 3:2 grając przez większość meczu w osłabieniu i przegrywając do 62. minuty 0:2. Bolton jest w coraz trudniejszej sytuacji, bowiem ma już cztery punkty straty do bezpiecznej strefy.

Od strefy spadkowej oddaliło się właśnie Birmingham City. Blues pokonali przed własną publicznością będący w kryzysie Manchester City 3:1, a dwa gole były dziełem Mauro Zarate. Dla Argentyńczyka były to bramki numer dwa i trzy. Drugi mecz z rzędu wygrał Sunderland pokonując na Stadiumf of Light West Ham United 2:1. Zwycięskiego gola Czarne Koty zdobyły w szóstej doliczonej minucie, gdy do siatki Młotów piłkę skierował Andy Reid. Sunderland ma już siedem punktów przewagi nad strefą spadkową i jest coraz bliżej utrzymania w lidze.

W niesamowitej dyspozycji strzeleckiej znajduje się Jermine Defoe. Napastnik reprezentacji Anglii w ostatnich siedmiu meczach zdobył aż osiem goli, a w sobotnie popołudnie dwukrotnie pokonał bramkarza Wigan Athletic i Portsmouth umocniło się na szóstej pozycji.

Do The Championship spadło już ostatnie Derby County. Barany na Pride Park podejmowały przedostatni zespół - Fulham Londyn i kibice zobaczyli cztery gole, a dwa z nich były autorstwa Emmanuela Villi. Kibice Baranów pewnie żałują, że Argentyńczyk przypomniał sobie jak się strzela bramki, kiedy zespół już jest w drugiej lidze.

Swoją fantastyczną formę potwierdził Manchester United. Czerwone Diabły pokonały przed własną publicznością Aston Villę aż 4:0, a bramki MU strzegł Tomasz Kuszczak. Polak nie miał za dużo pracy, ale popisał się jedną świetną interwencją. Kapitalny mecz rozegrała dwójka gospodarzy: Cristiano Ronaldo i Wayne Rooney. Pierwszy strzelił bramkę z pięty i zaliczył trzy asysty. Rooney z kolei zdobył dwa gole. W niedzielę swój mecz rozegra druga przed tą kolejką Chelsea Londyn.