Andrij Szewczenko: Życzę Włochom powodzenia w meczu z Polską

- Włochy były dużo lepsze w pierwszej połowie. Remis jest dla nas wspaniałym wynikiem - mówił Andrij Szewczenko po meczu Ukrainy z Italią (1:1). - Życzę Włochom powodzenia w meczu z Polską - dodał.

Kuba Cimoszko
Andrij Szewczenko Newspix / Wojciech Wloch / PressFocus / Na zdjęciu: Andrij Szewczenko
Środowy mecz towarzyski w Marassi pomiędzy reprezentacjami Włoch i Ukrainy zakończył się remisem 1:1. Z takiego wyniku szczęśliwi mogli być tylko goście. - Włosi grali bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie. Kontrolowali grę. My natomiast popełnialiśmy zbyt wiele błędów - powiedział Andrij Szewczenko na antenie "Rai Sport".

Mimo to, trener naszych wschodnich sąsiadów nie ukrywał zadowolenia z z gry swoich podopiecznych. - Radziliśmy sobie dobrze w kontratakach. Kilka dobrych wyprowadziliśmy w drugiej połowie. Byliśmy w niej bardziej kompaktowi. Staraliśmy się być agresywni i solidni, jestem z tego bardzo szczęśliwy - zaznaczył legendarny napastnik Milanu.

Szewczenko nie szczędził pochwał również dla rywali. Indywidualnie wyróżnił m. in. Marco Verrattiego. - Jest bardzo ważnym graczem dla Włoch i dał im coś ekstra - podkreślił.

Na koniec "Szewa" dodał, że nie może narzekać na końcowy rezultat. - Remis jest dla nas wspaniałym wynikiem. A Włochom życzę powodzenia przeciwko Polsce w Lidze Narodów - zakończył 42-latek.