Liga Narodów: Polska - Portugalia. Kamil Glik strzelił 3 samobója w kadrze. Pechowa interwencja przy golu na 1:2 (wideo)

Kamil Glik zdobył trzeciego gola samobójczego w swojej reprezentacyjnej karierze. W końcówce pierwszej połowy meczu z Portugalią (2:3), obrońca AS Monaco pechowo skierował piłkę do własnej bramki. Poniżej możecie zobaczyć całą sytuację...

Kuba Cimoszko
 Rafa Silva i Kamil Glik Newspix / Michal Nowak / Na zdjęciu: Rafa Silva i Kamil Glik

W 42. minucie spotkania jeden z Portugalczyków zdecydował się na długie zagranie z własnej połowy w kierunku pola karnego Polaków. Piłka minęła stoperów, a za ich plecami niespodziewanie pojawił się Rafa Silva, który ubiegł Łukasza Fabiańskiego i znalazł się przed pustą bramką. Sytuację rozpaczliwym wślizgiem próbował ratować Kamil Glik, ale jego interwencja nie zakończyła się to powodzeniem.

To już trzeci gol samobójczy w reprezentacyjnej karierze obrońcy AS Monaco. Po raz pierwszy do własnej bramki trafił w spotkaniu z Urugwajem (1:3) pod koniec 2012 roku. Niespełna cztery lata później sytuacja powtórzyła się w pojedynku z Danią (3:2) w el. MŚ.

Ostatecznie Biało-Cerwoni przegrali 2:3, co znacznie ogranicza nasze szanse na awans do Final Four Ligi Narodów UEFA. W niedzielę, 14 października zagramy w Chorzowie z Włochami o zachowanie szans na zwycięstwo w grupie. Ewentualna porażka może spowodować zaś, że czekać nas będzie walka o utrzymanie w elicie.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Jerzy Brzęczek powinien rozważyć zmiany w obronie reprezentacji Polski na następny mecz?