II liga: siedem goli w Grudziądzu. Przełamania Rozwoju i Górnika Łęczna

Trwa kryzys Olimpii Grudziądz, która przegrała 3:4 z Resovią. Z małego przełamania cieszyli się natomiast piłkarze Rozwoju Katowice oraz Górnika Łęczna.

piłkarze Olimpii Grudziądz WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Grudziądz
Olimpia Grudziądz nie potrafi wygrać w lidze od 15 września. W sobotę zanosiło się na jej przełamanie, ponieważ po dwóch kwadransach rywalizacji z Resovią prowadziła 2:0. Biało-zieloni jednak stanęli, a efektem wściekłego ataku beniaminka były cztery bramki z rzędu. Ostatecznie goli w Grudziądzu było siedem, Resovia wygrała 4:3. Było na co popatrzeć, choć do rekordu tego sezonu trochę zabrakło. 26 sierpnia Pogoń Siedlce zwyciężyła 7:2 z Gryfem Wejherowo.

Z kolejnego potknięcia grudziądzan cieszą się zawodnicy GKS-u Bełchatów i Elany Toruń, którzy zremisowali bezbramkowo w bezpośrednim meczu. Oba kluby pozostały na miejscach premiowanych awansem. Spotkanie wysuwało się na pierwszy plan przed rozpoczęciem kolejki, ale rangi hitu nie uniosło.

Rozwój Katowice zdobył tylko cztery punkty w sześciu dotychczasowych meczach na własnym stadionie. Pojedynek z Gryfem Wejherowo był dla zespołu ze stolicy Górnego Śląska okazją na poprawienie statystyk, ponieważ ekipa ze Wzgórza Wolności nie może się pochwalić dobrymi wynikami na wyjazdach. Zgodnie z przewidywaniami zmobilizowani piłkarze Rozwoju poradzili sobie z przeciwnikiem. W 34. minucie prowadzili już 2:0 dzięki bramkom Mateusza Września oraz Damiana Lepiarza, a po przerwie stracili tylko połowę swojej zaliczki. Katowiczanie zwyciężyli 2:1.

Do małego przełamania doszło również na Podkarpaciu, gdzie Górnik Łęczna wygrał po trzech nieudanych występach. Od razu efektownie 3:0 z Siarką Tarnobrzeg. W tej kolejce nie zdobyli gola najlepsi w rankingu strzelców Patryk Szysz z Górnika i Adrian Paluchowski z Pogoni. Przypomniał o sobie natomiast Leandro, który dwoma trafieniami pomógł Radomiakowi Radom pokonać 3:2 siedlczan. Brazylijczyk ma na koncie dziewięć goli i zrównał się z wspomnianymi konkurentami.

GKS Bełchatów - Elana Toruń 0:0

Rozwój Katowice - Gryf Wejherowo 2:1 (2:0)
1:0 - Mateusz Wrzesień 6'
2:0 - Damian Lepiarz 34'
2:1 - Paweł Czychowski 65'

Siarka Tarnobrzeg - Górnik Łęczna 0:3 (0:2)
0:1 - Paweł Wojciechowski 10'
0:2 - Dawid Dzięgielewski 43'
0:3 - Robert Pisarczuk 76'

Radomiak Radom - Pogoń Siedlce 3:2 (1:2)
1:0 - Leandro (k.) 5'
1:1 - Mateusz Bochnak 16'
1:2 - Adam Pazio 23'
2:2 - Leandro 51'
3:2 - Jakub Rolinc 73'

Skra Częstochowa - Błękitni Stargard 1:0 (0:0)

1:3 - Marcin Kozłowski (sam.) 72'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Grudziądz wygra mecz ligowy w październiku?