Rekord sezonu w meczu Legia - Wisła. Gol w 75. sekundzie

Już w 75. sekundzie padł pierwszy gol dla Legii Warszawa w meczu z Wisłą Kraków. Tym samym Dominik Nagy został nowym rekordzistą sezonu pod względem szybkości strzelenia bramki.

Łukasz Witczyk
Dawid Kort (z lewej) i Dominik Nagy PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Dawid Kort (z lewej) i Dominik Nagy
Piłkarze Legii Warszawa nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy z Wisłą Kraków. Już w 2. minucie mistrzowie Polski objęli prowadzenie. Legia przeprowadziła kapitalną akcję prawą stroną, a po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka głową strzelił Dominik Nagy.

Po uderzeniu Węgra piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Wisły, Zorana Arsenicia, co zmyliło bramkarza Mateusza Lisa. Pojawiły się wątpliwości, komu zaliczone zostanie trafienie, ale jedno jest pewne: to rekord tego sezonu. Piłka wpadła do siatki dokładnie w 75. sekundzie meczu.

Mecz Legii z Wisłą zakończył się remisem 3:3. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 2:0, ale w drugiej części gry Wisła w ciągu pięciu minut strzeliła trzy bramki. Remis dla mistrzów Polski uratował w końcówce Carlitos, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Wisły.

Poprzednim rekordzistą był Igor Angulo. Hiszpan w meczu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy zdobył gola dla Górnik Zabrze w 3. minucie (dokładnie 155. sekunda). Śląski zespół tamto spotkanie przegrał 1:3.

Czy Legia Warszawa zostanie mistrzem Polski?