UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Manchesterowi United

Manchester United musi liczyć się z karą finansową. UEFA wzięła pod lupę wtargnięcie kibiców na murawę w trakcie meczu z Juventusem Turyn.

Robert Czykiel
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Manchester United zdobył cztery punkty w trzech meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów. We wtorek "Czerwone Diabły" na własnym stadionie przegrały z Juventusem Turyn (0:1). To jednak nie jedyny problem, bo klub zbiera także kary finansowe.

Poprzednie spotkanie z Valencią uszczupliło budżet o 15 tys. euro. To była kara za zbyt późne dotarcie drużyny na stadion. Co ciekawe, teraz sytuacja się powtórzyła. Z powodu korków gracze Man Utd. na Old Trafford pojawili się 50 minut przed meczem, a Włosi przyjechali kwadrans wcześniej. Przepisy z kolei nakazują być na miejscu co najmniej 75 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

UEFA właśnie poinformowała o wszczęciu postępowania, ale w innej sprawie. Trzy razy kibice dostali się na boisko w trakcie i po meczu ze "Starą Damą". Jednemu z fanów udało się nawet zrobić selfie z Cristiano Ronaldo.

Sprawa została skierowana do rozpatrzenia przez komisję dyscyplinarną. Decyzja zapadnie 22 listopada, ale brytyjski klub musi liczyć się z kolejną karą finansową.

Czy UEFA powinna ukarać Manchester United?