"Witamy, Lauti". Luis Suarez dedykuje gola swojemu synkowi

W pierwszej połowie El Clasico Luis Surez pewnie wykorzystał rzut karny, podwyższając prowadzenie Barcelony. Po strzelonym golu Urugwajczyk zaprezentował wyjątkową "cieszynkę".

Piotr Bobakowski
Luis Suarez Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Luis Suarez
Gol na 2:0 zdobyty w 30. minucie El Clasico na Camp Nou (Barca pokonała Real 5:1) był bardzo ważny dla Luisa Suareza. Po wykorzystaniu rzutu karnego Urugwajczyk podbiegł bowiem do kamery i podwinął koszulkę. Pod trykotem napastnika FC Barcelona znajdował się t-shirt ze zdjęciem, przedstawiającym podobizny dzieci słynnego piłkarza.

"Witamy, Lauti" - na koszulce widniał napis w języku hiszpańskim. Obok twarzy synka reprezentanta Urugwaju, który przyszedł na świat zaledwie kilka dni temu, kibice mogli też zobaczyć drugiego syna sportowca, Benjamina, oraz córkę - Delfinę. Bramkę strzeloną Realowi Madryt 31-letni Suarez zadedykował swojemu najmłodszemu dziecku.

W zdobyciu gola Suarezowi pomógł system VAR (wideoweryfikacja). W jednej z akcji Urugwajczyk przewrócił się w polu karnym Królewskich po starciu z Raphaelem Varanem. Sędzia zawodów nie był przekonany, że doszło do przewinienia, ale gospodarze domagali się "jedenastki". Po skorzystaniu z VAR-u arbiter odgwizdał rzut karny.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)