Primera Division: trudna przeprawa Sevilli z beniaminkiem

Sevilla waliła głową w mur, ale w końcu jej się udało. Drużyna Pablo Machina skromnie pokonała beniaminka SD Huesca 2:1.

Maciej Siemiątkowski
Pablo Sarabia (w środku) w walce z Juanem Aguilerą (z lewej) i Serdarem Gurlerem (z prawej) PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: Pablo Sarabia (w środku) w walce z Juanem Aguilerą (z lewej) i Serdarem Gurlerem (z prawej)
Pablo Sarabia uratował ten mecz. Pomocnik Sevilli w drugiej połowie ustrzelił dublet na wagę zwycięstwa z SD Huesca. Najpierw w 65. minucie dostał dobre dogranie z prawej strony od Wissama Ben Yeddera, a jemu zostało tylko dostawić nogę. Kilkanaście minut później Sarabia . Sevilla wygrała 2:0 mimo, że trafiła do siatki aż cztery razy.

W pierwszej połowie pełne ręce roboty miał arbiter, który dwukrotnie posiłkował się systemem VAR. Najpierw w 22. minucie, kiedy bramkarza gości pokonał Daniel Carrico. Obrońca Sevilli był na spalonym, co uchwyciły powtórki wideo. Chwilę później Davide Medie Jimenez nie uznał kolejnego gola dla Sevilli. Tym razem strzelał Ben Yedder.

Zemścić się mógł po przerwie Chuco, który dostał dobre podanie z prawej strony, ale pomylił się przy strzale i posłał piłkę obok prawego słupka. Po tym, jak Kolumbijczyk skiksował do pracy zabrał się Sarabia i niemal w pojedynkę przesądził o zwycięstwie Sevilli.

Huesce nie pomógł gol kontaktowy, który zdobył Jorge Pulido. Hiszpański defensor odnalazł się w polu karnym, odebrał podanie i mocno uderzył w środek bramki. Beniaminek La Liga obudził się jednak zbyt późno. Chwilę po strzeleniu gola, sędzia zagwizdał po raz ostatni w tym meczu.

Po dziesięciu kolejkach Sevilla jest trzecim zespołem w lidze. Ekipa Pablo Machina traci dwa punkty do pierwszej Barcelony. O utrzymaniu w La Liga na razie nie ma co marzyć Huesca. Beniaminek zajmuje ostatnie miejsce i ma cztery punkty straty do pierwszego miejsca.

Sevilla FC - SD Huesca 2:1 (0:0)
1:0 - Pablo Sarabia 65'
2:0 - Pablo Sarabia 78'
2:1 - Jorge Pulido 90+4'

Sevilla: Vaclik - Sergi Gomez, Carriço, Kjaer (24' Mercado) - Navas, F. Vazquez, Banega (90' Mesa), Arana - Andre Silva (53' Promes), Sarabia, Ben Yedder.

Huesca: Jovanović - Miramon, Pulido, Etxeita, Akapo - Semedo, Aguilera (77' Longo), Ferreiro, Moises Gomez, Guerler (64' Avila) - Cucho Hernandez (83' Gallar).

Żółte kartki: Carrico i Arana (Sevilla) oraz Guerler, Miramon i Avila(Huesca).

Sędziował: Davide Medie Jimenez.