MŚ w amp futbolu. Biało-Czerwoni przegrali z Japonią. W 1/8 finału zagrają z Haiti

Reprezentacja Polski w amp futbolu poniosła pierwszą porażkę na mundialu w Meksyku. Przed meczem z Japonią (0:2) Polacy mieli już jednak zapewniony awans do 1/8 finału turnieju.

Piotr Bobakowski
Krystian Kapłon Newspix / PIOTR KUCZA / Na zdjęciu: Krystian Kapłon
W swoim ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata w amp futbolu w Meksyku reprezentacja Polski zmierzyła się z Japonią. Na boisku w San Juan de los Lagos lepsi byli piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni, którzy wygrali to spotkanie 2:0.

Prowadzenie Japończykom w pierwszej połowie meczu zapewnił Kenta Kawanishi, a wynik został ustalony po przerwie, kiedy to Junki Amkawa strzałem głową nie dał szans polskiemu bramkarzowi. Porażka sprawiła, że drużyna trenera Marka Dragosza z 6 pkt. na koncie (zwycięstwa z Kolumbią i Kostaryką) zajęła trzecie miejsce w grupie "C" (za Kolumbią i Japonią - również po 6 pkt., decydował więc bilans bramkowy).

W 1/8 finału mistrzostw świata rywalem Polski będzie zespół Haiti, który rywalizował w grupie "D" z Hiszpanią, Angolą i Ukrainą. Haitańczycy okazali się najlepsi w swojej grupie, nieoczekiwanie wyprzedzając wicemistrzów świata - Angolę.

Mecz Haiti - Polska odbędzie się w czwartek (1 listopada) o godz. 22:00 czasu polskiego.

Polska pokona Haiti w 1/8 finału mundialu w Meksyku?