Bundesliga: VfB Stuttgart na dnie po porażce z Eintrachtem Frankfurt

W piątkowym spotkaniu 10. kolejki Bundesligi VfB Stuttgart przegrało u siebie z Eintrachtem Frankfurt 0:3. Po porażce gospodarze są czerwoną latarnią Bundesligi.

Łukasz Witczyk
Sebastien Haller (Eintracht Frankfurt) Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Sebastien Haller (Eintracht Frankfurt)
To nie jest udany sezon dla VfB Stuttgart. Zespół, który w ubiegłym sezonie walczył o miejsce w europejskich pucharach, po dziewięciu kolejkach zajmował przedostatnią lokatę w tabeli, ale miał identyczny bilans, co Fortuna Duesseldorf. Po piątkowej porażce VfB jest czerwoną latarnią Bundesligi i na swoim koncie ma tylko pięć punktów i zaledwie sześć strzelonych bramek.

Eintracht był stroną dominującą i już w 4. minucie mógł objąć prowadzenie. Piłka wylądowała nawet w siatce, ale arbiter nie uznał bramki, gdyż Ante Rebić był na spalonym. Kilka chwil później było już 1:0 dla Eintrachtu. Bramkarz VfB poradził sobie ze strzałem z dystansu w wykonaniu Luki Jovicia, ale przy dobitce Sebastiena Hallera nie miał już najmniejszych szans.

Goście przeważali i jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie. Jović zagrał długą piłkę w kierunku Rebicia, a ten tym razem zgodnie z przepisami pokonał bramkarza klubu ze Stuttgartu. Przed końcem pierwszej części gry miejscowi mieli dwie szanse, by zmniejszyć straty, ale brakowało im skuteczności.

W 89. minucie Eintracht podwyższył prowadzenie i udokumentował swoją przewagę. Tym razem gola dla zdobywców Pucharu Niemiec strzelił Nicolai Muller. Dzięki wygranej Eintracht awansował na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi.

VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 0:3 (0:2)
0:1 - Sebastien Haller 11'
0:2 - Ante Rebić 32'
0:3 - Nicolai Muller 89'

Czy VfB Stuttgart utrzyma się w Bundeslidze?