Cudowna wrzutka i karate kick. Świetna akcja Iniesty i Podolskiego w lidze japońskiej (wideo)

Andres Iniesta i Lukas Podolski zrobili prawdziwe show w Japonii. W meczu Nagoya Grampus - Vissel Kobe (1:2) hiszpańsko-niemiecki duet popisał się wspaniałą, zakończoną bramką akcją.

Dawid Borek
Dawid Borek
Lukas Podolski Getty Images / Buddhika Weerasinghe / Na zdjęciu: Lukas Podolski

Niesamowita akcja wydarzyła się w 10. minucie spotkania, gdy Andres Iniesta otrzymał piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki rywala. Hiszpan wyczekał na odpowiedni moment, fenomenalnie wrzucił futbolówkę w pole karne do wbiegającego Lukasa Podolskiego, a ten wykończył wyjątkowe podanie strzałem w stylu "karate kick". Wyskoczył w powietrze, po czym efektownym uderzeniem skierował piłkę do siatki, nie dając bramkarzowi żadnych szans na interwencję.

Mecz Nagoya Grampus - Vissel Kobe zakończył się zwycięstwem gości 2:1, dla których drugą bramkę także strzelił były reprezentant Niemiec. W 85. minucie urodzony w Gliwicach piłkarz przymierzył mniej więcej z 16 metrów, ponownie pokonując golkipera miejscowego zespołu.

Przypomnijmy, że Lukas Podolski trafił do ligi japońskiej z tureckiego Galatasaray Stambuł (wcześniej grał też m.in. w Arsenalu Londyn i Interze Mediolan), zaś Andres Iniesta przeniósł się do Azji z hiszpańskiej Barcelony, po raz pierwszy w seniorskiej karierze zmieniając klub.

Czy żałujesz, że Iniesta nie gra już w Europie?